Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

So stratou Apple Watch v Disney World prišla aj o 40-tisíc dolárov z karty

So stratou Apple Watch v Disney World prišla aj o 40-tisíc dolárov z karty
Zdroj | Solen Feyissa
Stanislav Vinc
So stratou Apple Watch v Disney World prišla aj o 40-tisíc dolárov z karty
Zdroj | Solen Feyissa
Zdroj | Solen Feyissa

V priebehu víkendu sa americkými médiami prehnal príbeh o žene, ktorej po strate smart hodiniek od Apple v zábavnom parku Disney World neznámy útočník odcudzil aj 40-tisíc dolárov z jej kreditnej karty. V príbehu je však logická trhlina, ktorú odhalí každý majiteľ smart hodiniek s funkciou platieb.

Strata smart hodiniek nie je bežná, no pri používaní remienku so slabším zapínaním nie je nemožná. V apríli si to overila aj návštevníčka zábavného parku EPCOT v rezorte Disney World, ktorá sa počas pomalej jazdy na atrakcii The Seas with Nemo & Friends hrala so svojimi 1 300-dolárovými smart hodinkami Apple Watch v edícii Hermes.

Práve vo chvíli, kedy sa nachádzala vo vyvýšenej polohe, sa jej hodinky odopli zo zápästia a spadli cez podlahu atrakcie na chodník pod ňou. Hodinky mali byť v jej dohľade a tak sa jej manžel rozhodol počas jazdy vystúpiť a pokúsiť sa o záchranu hodiniek na vlastnú päsť.

Ilustračné video z jazdy The Seas with Nemo & Friends

Pracovníci zábavného parku však samozrejme atrakciu okamžite zastavili, manželský pár upozornili, že počas jazdy z atrakcie nesmú vystupovať a zároveň ich ubezpečili, že stratené hodinky vidia a prinesú im ich v priebehu dňa na hotel. To sa však nestalo, hodinky na hotel nikto nevrátil.

Žena mala mať so svojimi hodinkami spárovaných niekoľko platobných kariet, vrátane kreditnej karty American Express s neobmedzeným limitom. Práve z tejto karty jej malo napokon v priebehu dňa odísť niekoľko platieb v celkovej výške 40-tisíc dolárov skôr, než kartu stihla zablokovať.

Zdroj | Apple

Ďalšie detaily tohto príbehu úrad šerifa okresu Orange County nezverejnil, no zdanlivo jednoznačné vysvetlenie, že zlodej prostriedky z účtu obete odcudzil priamo cez Apple Watch, je vysoko nepravdepodobné.

Pozrite si

Je rozhodnuté – vieme aký headset chystá Apple

Apple Watch, podobne ako ďalšie hodinky s možnosťou platby, sa po zložení z ruky automaticky zablokujú a bez opätovného zadania hesla sa prakticky zmenia na drahé ťažítko. Do úvahy prichádza jedine možnosť, že na daných hodinkách bolo nastavené príliš jednoduché heslo, čomu by sa však človek s tak drahými hodinkami a niekoľkými platobnými kartami v nich pravdepodobne vyhol.

Možným vysvetlením je tiež jednoduchá zhoda náhod a teda, že číslo danej kreditnej karty bolo žene odcudzené iným spôsobom a strata jej hodiniek s tým nijako nesúvisí. Vysvetlenie sa každopádne pravdepodobne dozvieme až po ukončení vyšetrovania.

Zdroj