Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Snapdragon 898 nečakajte, Qualcomm mení názvy svojich čipsetov

Snapdragon 898 nečakajte, Qualcomm mení názvy svojich čipsetov
Zdroj | Qualcomm
Stanislav Vinc
Snapdragon 898 nečakajte, Qualcomm mení názvy svojich čipsetov
Zdroj | Qualcomm
Zdroj | Qualcomm

Qualcomm už o týždeň predstaví svetu nový čipset určený pre budúcoročné vlajkové lode. Nebude to však Snapdragon 898, ako by to logicky vychádzalo z názvotvorby doterajších čipsetov, ale Snapdragon 8 gen1.

Pár dní dozadu sa na internete objavila informácia o údajnej zmene názvotvorby čipsetov Snapdragon, teraz je to už oficiálne. Qualcomm okrem schémy názvov mení aj prístup k používaniu svojich značiek, farby a logá.

Qualcomm v prvom rade oddeľuje svoj vlastný názov od značky Snapdragon, ktorej už teda nebude predchádzať názov samotnej spoločnosti. Názvy nových čipsetov tak budú kratšie a zapamätateľnejšie. V praxi sa celé názvy čipsetov v podobe „Qualcomm Snapdragon“ aj tak používali len zriedka.

Pozrite si

10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (október 2021)

Čo je pre spotrebiteľa ale ešte dôležitejšie, z hry vypadávajú aj 3-číselné označenia jednotlivých modelov. Nové názvy budú zložené z jedného čísla a označenia generácie. Ako sme už spomínali v úvode článku, nový vlajkový čipset by tak mal niesť meno „Snapdragon 8 gen1“.

Z názvov čipsetov okrem toho zmizne označenie „5G“, nakoľko už 5. generáciu mobilných sietí podporuje prakticky každý nový čipset.

Každý čipset bude okrem názvu rozpoznateľný aj pomocou nových farieb – Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red a Gold. Posledná menovaná farba bude vyhradená pre prémiové produkty značky. Špeciálny význam má dostať aj ikonická ohnivá guľa, ktorá slúži ako logo pre značku Snapdragon.

Zdroj | Qualcomm

Qualcomm okrem toho značku Snapdragon už stopercentne aplikoval aj na svoje produkty určené pre automobilový priemysel. Čipsety pre autá tak nesú názov Snapdragon Ride Platform a softvér zas Snapdragon Digital Chasis.

Nové produkty na čele s menovaným vlajkovým čipsetom spoznáme oficiálne už 30. novembra.

Zdroj