Reklama

Snapdragon 898 nečakajte, Qualcomm mení názvy svojich čipsetov

Zdroj | Qualcomm
Stanislav Vinc
Zdroj | Qualcomm
Zdroj | Qualcomm

Qualcomm už o týždeň predstaví svetu nový čipset určený pre budúcoročné vlajkové lode. Nebude to však Snapdragon 898, ako by to logicky vychádzalo z názvotvorby doterajších čipsetov, ale Snapdragon 8 gen1.

Pár dní dozadu sa na internete objavila informácia o údajnej zmene názvotvorby čipsetov Snapdragon, teraz je to už oficiálne. Qualcomm okrem schémy názvov mení aj prístup k používaniu svojich značiek, farby a logá.

Qualcomm v prvom rade oddeľuje svoj vlastný názov od značky Snapdragon, ktorej už teda nebude predchádzať názov samotnej spoločnosti. Názvy nových čipsetov tak budú kratšie a zapamätateľnejšie. V praxi sa celé názvy čipsetov v podobe „Qualcomm Snapdragon“ aj tak používali len zriedka.

Pozrite si

10 najvýkonnejších smartfónov na trhu (október 2021)

Čo je pre spotrebiteľa ale ešte dôležitejšie, z hry vypadávajú aj 3-číselné označenia jednotlivých modelov. Nové názvy budú zložené z jedného čísla a označenia generácie. Ako sme už spomínali v úvode článku, nový vlajkový čipset by tak mal niesť meno „Snapdragon 8 gen1“.

Z názvov čipsetov okrem toho zmizne označenie „5G“, nakoľko už 5. generáciu mobilných sietí podporuje prakticky každý nový čipset.

Každý čipset bude okrem názvu rozpoznateľný aj pomocou nových farieb – Midnight, Gunmetal, Nickel, Snapdragon Red a Gold. Posledná menovaná farba bude vyhradená pre prémiové produkty značky. Špeciálny význam má dostať aj ikonická ohnivá guľa, ktorá slúži ako logo pre značku Snapdragon.

Zdroj | Qualcomm

Qualcomm okrem toho značku Snapdragon už stopercentne aplikoval aj na svoje produkty určené pre automobilový priemysel. Čipsety pre autá tak nesú názov Snapdragon Ride Platform a softvér zas Snapdragon Digital Chasis.

Nové produkty na čele s menovaným vlajkovým čipsetom spoznáme oficiálne už 30. novembra.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.