Reklama

Snapdragon 800, Exmor RS čip a Dual SIM, to je nové Lenovo Vibe Z

Marek Šimunek

Smartfóny od Lenova síce nie sú žiadnou novinkou, no vo väčšine prípadov patrili skôr k priemerne vybaveným zariadeniam, alebo sa vždy predávali iba na domácom trhu. Novinka Vibe Z je skutočne vynikajúco vybaveným smartfónom a nám ostáva dúfať, že ju Lenovo prinesie aj do Európy.

Lenovo Vibe Z

Nové Lenovo Vibe Z sa bude snažiť konkurovať najmä v poslednej dobe tak obľúbeným phabletom. V tele s hrúbkou iba 7,9 mm sa totiž skrýva displej s uhlopriečkou 5,5“, IPS technológiou a samozrejme Full HD rozlíšením. Nechýba ani štvorjadrový procesor Snapdragon 800 s taktom 2,2 GHz, ktorému sekunduje 2 GB operačnej pamäte a grafická karta Adreno 330. Bohužiaľ nie je známe s akou verziou operačného systému Google Android sa bude Vibe Z predávať, ako ani to, či Lenovo vybaví Vibe Z vlastnými aplikáciami.

Lenovo Vibe Z

Isté však je, že Lenovo Vibe Z bude disponovať slotom pre dve SIM karty. Prekvapením je až 5 Mpx predná kamera, ktorá doplní hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx. Ten pochádza od Sony a ponúkne Exmor RS čip, duálny LED blesk a objektív s clonovým číslom f/1,8. Obdobne ako v prípade Samsungu GALAXY Note 3 by malo aj Lenovo Vibe Z ponúknuť kryt s náhľadom na displej, ktorý sa v tomto prípade volá Quick Window. Bohužiaľ nie je známa cena nového Lenova Vibe Z, rovnako, ako nie je známe ani to, či sa vôbec bude táto novinka predávať aj v Európe. V domácom čínskom trhu by sa však mal tento smartfón objaviť čoskoro.

Lenovo Vibe Z

Foto: lefen.lenovo.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.