Reklama

Snapdragon 7. série prináša prémiové funkcie do strednej triedy

Zdroj | Qualcomm
Viktor Šmidák
Zdroj | Qualcomm
Zdroj | Qualcomm

Qualcomm na konferencii MWC prekvapil a predstavil nový rad procesorov, Snapdragon 700. Priniesť má umelú inteligenciu aj kvalitnejšie zábery do strednej triedy.


Americký výrobca čipsetov už dlhšiu dobu ponúka rozličné série procesorov určených do rozličných tried smartfónov. Pre strednú a nižšiu triedu je to Snapdragon 400 a 600, naopak najvýkonnejšie vlajkové lode využívajú sériu Snapdragon 800. Qualcomm sa ale teraz rozhodol o rozšírenie svojho portfólia pridaním radu procesorov Snapdragon 700. Tie majú zmenšiť rozdiel medzi šiestou a ôsmou sériou čipov.

Pozrite si

Qualcomm predstavil procesor Snapdragon 845

Na konferencii MWC 2018 nám síce spoločnosť neposkytla veľa informácií, no to najpodstatnejšie sme sa dozvedeli. Snapdragon 7 série má podľa Qualcommu priniesť prémiové technológie najdrahších zariadení na trhu do dostupných smartfónov. Spomína sa hlavne pokročilá AI technológia. Chýbať nemá ani engine na spracovanie fotografií Spectra, ktorý má priniesť kvalitnejšie zábery, tiež s pomocou umelej inteligencie.

Zdroj | Qualcomm

Qualcomm tiež spomenul podporu pre Bluetooth 5.0, rýchle nabíjanie Quick Charge 4.0, dočkať by sme ale mohli aj iných prémiových funkcií. V súvislosti so spotrebou energie má nastať 30 % úspora oproti Snapdragonu 660, ktorý spoločnosť priniesla v máji minulého roka. Naopak rýchlosť by mala narásť, konkrétne čísla ale zatiaľ zverejnené neboli. Vieme len to, že nové procesory by mali byť v AI operáciach dvakrát rýchlejšie ako Snapdragon 660.

Spoločnosť plánuje Snapdragon 7 série svojim odberateľom začať posielať už v polovici tohto roka. Na trhu by sme zariadenia s týmto čipsetom mohli vidieť už na konci roka 2018 alebo na začiatku 2019.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.