Reklama

Smarty Ring z vás urobí kráľa prsteňov, teda pardon, kráľa smartfónov

Marek Šimunek

To, že na crowd-fundingových stránkach často objavia vydarené nápady je známe. Práve nedávno vzbudil na stránkach IndieGoGo záujem projekt inteligentného prsteňa, ktorý by mal v podstate fungovať rovnako ako inteligentné hodinky, len pri podstatne menších rozmeroch.

Smarty Ring

Smarty Ring bude vybavený malým LED displejom, ktorý by okrem aktuálneho času v dvoch časových zónach mal zobrazovať aj notifikácie z vášho smartfónu. Podporované budú operačné systémy Apple iOS a Google Android. Nechýbajú ani funkcie ako sú napríklad stopky, alebo upozornenie, že ste mimo dosahu svojho smartfónu. To pre prípad, ak by ste niekde svojho mobilného miláčika zabudli.

Smarty Ring

Ovládanie prsteňa má na starosti trojica tlačidiel, ktoré umožňujú odmietnuť, alebo prijať hovor, zmeniť profil, ovládať prehrávanie hudby, spustiť fotoaparát, alebo vyvolať prednastavené čísla. Prsteň sa k smartfónu pripája pomocou technológie Bluetooth 4.0. Integrovaná batéria s kapacitou 22 mAh by vraj mala vydržať 24 hodín nepretržitej prevádzky.

Keďže záujem už skončenej kampane na IndieGoGo výrazne prekročil plány vývojárov tohto prsteňa mal by sa prsteň v predaji objaviť už v apríli budúceho roku. Predajná cena prsteňa by mala byť na úrovni 275 USD, pričom v balení by ste okrem samotného prsteňa mali obdržať aj nabíjaciu stanicu, do ktorej môžete umiestniť aj svoj smartfón.

Smarty Ring

Foto: IndieGoGo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.