Reklama

Smartphone: Už nielen pre manažérov

Roman Calík

(INZERCIA) Predtým platilo, že chytré telefóny sú určené pre manažérov, prípadne IT nadšencov. Niet divu: Dobrý smartphone stál cez 20 000 Sk (cca. 665 Eur), bol veľký ako tehla, ovládanie bolo otrasné a navyše možnosti využitia boli sporné: e-mail, jednoduchý internet, prípadne nejaký jednoduchý textový editor – nič viac.

LG P500 Optimus One pocasie

Ako vyzerá dnešný moderný smartphone, to ukazuje populárny LG P500 Optimus One, najrýchlejšie predávaný telefón značky LG. Jeho cena je zhruba štvrtinová, má rozmery ako bežný mobilný telefón, ovládanie je vďaka špičkovému kapacitnému displeju hračkou a možnosti využitia sú prakticky neobmedzené. LG P500 Optimus One je vybavený operačným systémom Android 2.2 Froyo. Jedná sa o najmodernejší a najprogresívnejší operačný systém pre smartphony, jeho najnovšiu verziu však ponúka len niekoľko výrobcov, LG ako technologický líder patrí medzi nich. Tento operačný systém pochádza od Google, jeho hlavnou výhodou je otvorenosť. Pre systém sú k dispozícii tisíce aplikácií, od hier cez navigácie až po internet a multimédiá. Nechýbajú ani widgety (miniaplikácie priamo na ploche telefónu), ktoré zobrazujú aktuálne počasie alebo správy. Optimus One má dokonalú multimediálnu výbavu. Nechýba 3,5 mm konektor pre pripojenie bežných slúchadiel, GPS poslúži pre navigáciu, integrovaný fotoaparát má dokonca aj funkciu rozpoznania úsmevu a poradí si s videom – priamo je možné prehrávať videá z YouTube.

LG P500 Optimus One farby

Najlepší spoločník pre prácu je tu

Nedávno vydal aj Microsoft úplne novú verziu operačného systému pre smartphony. Má označenie Window Phone 7 a LG E900 Optimus 7 patrí medzi prvé telefóny na svete, ktoré sú týmto systémom vybavené. LG E900 Optimus 7 je v prvom rade špičkový pracovný nástroj, ktorý by nemal chýbať v rukách každého manažéra. Organizácia stretnutí, e-maily, pripojenie na Exchange, spojenie vďaka Microsoft Lync, takéto možnosti neponúka žiadny iný telefón na trhu. Telefón má naviac aj luxusnú multimediálnu výbavu. Nechýba výkonný 5 Mpx fotoaparát, GPS, ale aj certifikácia DLNA, ktorá zaručuje špičkovú kompatibilitu s multimediálnymi produktmi. To znamená, že si film uložený v smartphone veľmi jednoducho spustíte na vašom domácom televízore s certifikáciou DLNA (napríklad LG 47LX9500).

LG E900 Optimus 7

LG Optimus 7

Foto a text: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.