SmartBooks – unikátny slovenský vynález pre školy

ZDROJ | study.psu.edu

Smart technológie pomaly, ale isto prenikajú aj do vzdelávania. Slovák Peter Belan prišiel s unikátnym nápadom vytvoriť inteligentnú učebnicu SmartBooks pre žiakov základných škôl.

Zaujmúť pozornosť dieťaťa v dnešnej digitalizovanej dobe je skutočne náročné. Žiaci viac zaújme obrazovka smartfónu, než učiteľ pred tabuľou.

Pozrite siPeak: Brain Training – učenie formou zábavy

Mgr. Peter Belan je odborníkom na inteligentné informačné systémy. Svoje skúsenosti a nemalé úsilie venoval ambicióznemu projektu SmartBooks. Ide o interaktívne učebnice pre všetky ročníky základnej školy.

SmartBooks4
ZDROJ | TECHBOX.sk

Deti sa na ne pripoja cez počítač a môžu sa samostatne učiť ľubovoľný predmet. Učenie prebieha interaktívnou formou cez testovanie a pre jazyky, či učivá pre prvý ročník je k dispozícii aj audio komentár.

SmartBooks sú výborným riešením aj pri memorovaní anglických slovíčok, ktoré robia častokrát deťom problém. Podľa Petra Belana sa dieťa dokáže naučiť bez problémov za krátku dobu aj 4 000 slovíčok, čím si výrazne zvýši svoju slovnú zásobu.

Pozrite siIBM chce urýchliť učenie sa umelej inteligencie

SmartBooks je spustený od júna a môže si ho zákupiť ktokoľvek. Mesačný poplatok je nastavený na 9,90 € mesačne. SmartBooks má motiváciu preraziť aj medzi učiteľmi ako nástroj pre domáce úlohy.

V prvom rade však šetrí čas rodičom, ktorí tak nemusia tráviť toľko času pri učení s dieťaťom. Systém dokáže sám vyhodnocovať a analyzovať výsledky žiaka pri používaní SmartBooks. Systém mu dokonca vie problémové úlohy zadávať znova s úplne inými hodnotami.

Na Projekte SmartBooks pracovalo viac ako 40 slovenských pracovníkov dlhšie ako 4 roky. Produkt obsahuje viac ako 10 000 obrázkov a 40 000 náučných úloh.

Primárnou metódou učenia je už spomínané testovanie. Učenie je najefektívnejšie keď je látka neustále testovaná a opakovaná. Pomocou týchto inteligentných učebníc by učenie mohlo baviť aj cieľovú skupinu – samotné deti.

Veríme, že SmartBooks budú mať úspech na trhu a projektu budeme rozhodne držať palce. Veríme, že sa učivo postupne rozšíri aj pre stredné školy.

SmartBooks3
ZDROJ | TECHBOX.sk

Pozrite siHelen Doron Read: prepracované učenie angličtiny pre deti

Ak ste rodič, učiteľ, alebo samotný žiak a máte o túto štúdijnú pomôcku záujem, môžete si ju objednať z oficiálnej stránky.

ZdrojSmartBooks

Komentáre k článku