Reklama

Smart zámok Yale Linus teraz kúpite za menej ako 200 eur

Zdroj | Yale
Zdroj | Yale
Stanislav Vinc
Zdroj | Yale
Zdroj | Yale

Odomykať dvere bez kľúča a pokojne aj na diaľku, je len jednou z viacerých výhod smart zámkov, ktoré sú v oblasti smart home jedným z najväčších aktuálnych trendov. Ako premeniť obyčajné vchodové dvere na smart dvere, sme si nedávno vyskúšali aj my pomocou riešenia od spoločnosti Nuki.

Jednou z najpopulárnejších značiek v tomto segmente je ale nepochybne Yale, ktorý urobil dieru do sveta smarthome so smart zámkom Linus. Aj ten si pritom môžete nainštalovať na vložku, ktorú už máte vo vašich dverách a na odomykanie naďalej využívať aj vaše staré kľúče.

Yale Linus je v podstate smart elektrickým motorčekom, ktorý si pripevníte na vložku z vnútornej strany dverí. Motorček poháňaný štyrmi AA batériami dokáže „na povel“ otočiť kľúčom, ktorý je permanentne vložený vo vnútri. Takýto povel mu môžete zadať cez Bluetooth, ale aj smart asistencov od Alexy cez Google Asistenta až po Siri, s ktorými komunikuje prostredníctvom Wi-Fi.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Yale

Okrem odomykania a zamykania to sebou smart funkcie prinášajú aj možnosť monitoringu príchodov a odchodov či vytvárania tzv. virtuálnych kľúčov, ktoré môžu byť platné niekoľko minút, hodín až týždňov. V praxi môžete zámok na diaľku odomknúť a pustiť dnu hostí, kuriéra či opravára kým nie ste doma. Zámok sa navyšd dokáže aj automaticky zamknúť v určitý čas alebo v prípade, že opustíte vami vopred zvolenú zónu (geo-fencing).

Montáž zámku Yale Linus by mala byť pomerne jednoduchá, podobne ako v prípade spomínaného zámku Nuki. Pred kúpou vám však odporúčam prejsť si krátkym dotazníkom kompatibility, ktorý určí, či je tento zámok kompatibilný s vašimi dverami a najmä cylindrickou vložkou. Tá totiž musí vytŕčať a aby sa dal zámok v prípade potreby stále otvoriť aj klasickým kľúčom, vložka musí umožňovať odomknutie z vonkajšej strany aj v prípade, že z vnútornej strany je už vložený druhý kľúč.

Ak vám Yale Linus podľa dotazníka nevyhovuje, dokúpiť si k nemu možno budete musieť oficiálnu Yale cylindrickú vložku, ktorá je navyše vďaka modulárnej konštrukcii kompatibilná s dverami rôznej hrúbky. Zámok je navyše možné spárovať aj s číselníkom, ktorý vám umožní otvárať dvere aj pomocou kódu.

K malooobchodnej odporúčanej cene tohto zámku sa nám nepodarilo dopátrať, čo je zrejme aj dôvod, prečo sa jeho aktuálna cena medzi jednotlivými predajcami tak líši. Niektorí predajcovia si zaň pýtajú viac ako 300 eur a podobnú cenu uvádza ako pôvodnu aj Alza. Prostredníctvom nej si však zámok môžete aktuálne zakúpiť so zľavou už za 191,90 € a to ako v striebornej, tak aj čiernej verzii. Ďalšie ponuky nájdete na portáli Heureka.sk

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.