Reklama

Smart prilba Forcite obsahuje integrovanú kameru aj navigačné LED pásiky

Zdroj | Forcite
Michal Sobek
Zdroj | Forcite
Zdroj | Forcite

Smart technológie postupne prenikajú aj tam, kde sme si to pred pár rokmi nevedeli predstaviť. To je prípad aj motorkárskej prilby Forcite MK1S, ktorá má v sebe integrovanú kameru a na svojho nositeľa dáva skutočne pozor.

Zvonku tak môžeme nájsť škrupinu z uhlíkových vlákien T400, na výber bude lesklý alebo matný povrch. Zvnútra to je penová vložka odvádzajúca vlhkosť. Výrobca dal dôraz na predný štít, kde je šošovka Pinlock 120.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tá sa nachádza na polykarbonátovom priezore, šošovka úspešne pohlcuje vlhkosť, aby sa priezor nezahmlieval. Ten je pripojený k zvyšku konštrukcie pomocou rýchloupínacieho a uzamykacieho spínača.

Najzaujímavejším prvkom je v oblasti brady integrovaná kamera s rozlíšením Full HD pri 60 fps. Video sa natáča na pamäťovú microSD kartu ukrytú priamo v prilbe. Senzor Sony IMX zabezpečí dobré výsledky aj pri slabom osvetlení, aj keď výrobca nešpecifikuje, ktorý senzor Sony IMX tu použil.

Zdroj | Forcite

Najužitočnejšou funkciou prilby je sprievodná aplikácia a integrácia GPS modulu. Prilba Forcite sa dodáva s malým trojuholníkovým diaľkovým ovládačom, ktorý sa pripája na riadidlá a ovláda sa ním hlasitosť, kamera a navigácia.

Po spárovaní diaľkového ovládača so smartfónom a prilbou je možné zadať cieľ do aplikácie Forcite GPS, pričom LED lišta v spodnej časti otvoru priezoru poskytuje rôzne druhy svetelných signálov. Červené a zelené LED diódy sa rozsvietia na rýchlu indikáciu nadchádzajúcich zákrut, ako aj nebezpečenstva, ako sú nehody, premávka a rýchlostné merania.

Pozrite si

E-kolobežky, na ktoré nebudete potrebovať PZP? Toto je našich 5 tipov

V prilbe je integrovaný aj 40-milimetrový reproduktor od spoločnosti Harman/Kardon a duálny mikrofón. Prilbu je potrebné nabíjať, ale výrobca nikde neudáva jej výdrž na jedno nabitie, zrejme to súvisí s frekvenciou používania.

Forcite MK1S stojí v USA 1 099,99 dolárov a predáva sa cez sieť Tucker Powersports. Jazdec môže poslať poškodenú prilbu výrobcovi a ak inžinieri zistia, že elektronika nebola nárazom poškodená, prenesú elektronické súčiastky do novej škrupiny a prilbu vrátia za cenu nižšiu, ako je cena novej.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.