Reklama

Smart poodhaľuje pripravovaný elektrický crossover, aj jeho unikátny názov

Zdroj | Smart
Igor Neštrák
Zdroj | Smart
Zdroj | Smart

Automobilka Smart predstavila koncept elektromobilu, z ktorého má vychádzať pripravovaný elektrický crossover, ktorý už pozná aj svoj názov. Novinka bude výsledkom spolupráce automobilky Mercedes-Benz so spoločnosťou Geely.

Je to už takmer 25 rokov od predstavenia legendárneho mestského vozidla Smart For Two pod patronátom nemeckého výrobcu luxusných vozidiel Mercedes – Benz. Za ten čas prešiel tento výrobca dlhým vývojom a mnohými existenčnými zmenami. Tie viedli takmer až k zániku samotnej značky, ktorú nakoniec v roku 2019 zachránil čínsky automobilový gigant Geely, pod ktorý patrí aj automobilka Volvo. Vznikol spoločný podnik medzi koncernom Daimler Benz a Geely, ktorý Smartu pripravil novú budúcnosť, ktorá je výhradne elektrická.

V spoločnom podniku bude za dizajnový vývoj zodpovedné oddelenie Mercedes – Benz, technický vývoj a výrobu bude zabezpečovať Geely v domovskej Číne.

Z konceptu Smart Concept #1 predstaveného na automobilovej výstave  IAA Mobility v Mníchove bude vychádzať prvý sériový model tohto spoločného koncernu, ktorý bude predstavený v roku 2023. Malé mestské SUV, rozmerovo zapadajúce do segmentu B bude priamou konkurenciou Volkswagenu ID.2, ktorý bude vychádzať z koncepčného vozidla ID. Life.

Pozrite si

Pokrok v elektromobilite – prichádzajú batérie s rekordnou hustotou 450 Wh/kh

Výrobca aktuálne potvrdil názov nového modelu, ktorý bude #1. Znak hastag bude niesť názov každého novo predstaveného modelu Smart.

Zdroj | Smart

Pri novom modeli #1 sa môžeme tešiť na vysoký nabíjací výkon doplnený o predohrev akumulátora formou aktívneho online plánovania trás a aktualizáciu softvéru prostredníctvom OTA aktualizácií.

Pozrite si

Super Bowl ovládli kryptomeny, NFT-čka, Marvel, ale aj Sopranovci

Výrobca premiérovo v tomto malom segmente použije výsuvné, skryté kľučky dverí, ktoré si vedia poradiť aj s hrubšou vrstvou ľadu. Nebudú chýbať bez rámové sklá bočných dverí a v neposlednom rade aktívne klapky prednej masky, ktoré optimalizujú celkovú aerodynamiku vozidla.

Zdroj | Smart

Veľmi dobré parametre aerodynamiky vrámci segmentu SUV potvrdzuje súčiniteľ odporu vzduchu, ktorý má hodnotu 0,29.

To, že výrobca nechce nič podceniť z hľadiska teplotného manažmentu akumulátora potvrdzujú intenzívne testovania prebiehajúce na severe Číny pri teplotách -40 stupňov Celzia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.