Reklama

Smart hodinky, ktoré nie sú ani smart, ani hodinky a stoja stovky eur

Zdroj | Nowatch
Richard Pliešovský
Zdroj | Nowatch
Zdroj | Nowatch

Na CES 2023 boli predstavených množstvo noviniek, od tých naozajstných inovácií až po pomerne bizarné riešenia, ktoré zrejme nezožnú globálny úspech.

Do druhej kategórie môžeme zaradiť holandskú značku Nowatch. Tá prišla so zaujímavou ideou. Aby ste nemali stres z inteligentých hodiniek, z ich neustálych notifikácii, kúpite si jej produkt. Ten si dáte na zápästie ako hodinky, akurát neponúkne takmer žiadnu z funkcií, ktoré sa od takéhoto zariadenia akosi očakávajú.

Neukážu vám presný čas, dokonca ani približný. Nepripomenie schôdzku, ani vás ráno nezobudí. Nezaplatíte si cez ne v obchode ani vám neukážu cestu. Ale – napriek tomu sa vo vnútri nachádza množstvo snímačov Philips, ktoré vám odmerajú srdcový tep, hladinu SpO2, monitorujú stres i spánok.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Nowatch

Hodinky majú namiesto displeja drahý kameň. V konfigurátore si sami poskladáte, čo má zariadenie obsahovať. Vyberiete si farbu tela hodiniek (zlaté strieborné, ružové), typ a farbu remienka (textilný, kožený) a plochy nahrádzajúcu displej (malachit, tigrie oko, ametyst, reženín). Od typu drahého kameňa sa odvíja aj výsledná cena za Nowatch. Malachi vás vyjde napr. na 139 €. Posledným krokom si môžete vybrať členstvo v prémiovom programe. Nie je povinné a môžete sa k nemu kedykoľvek pridať. Ak si zvolíte trojročné členstvo, mesačne vás to vyjde na 6 € (216 € spolu).

Namerané dáta sa posielajú priamo do smartfónu. Aplikácia vám ukáže ako na tom so zdravím ste, dokonca vám zobrazí celkový stav a vašu rovnováhu pomocou jednoduchej vizualizácie MomentumVisual. Nowatch dokonca vymyslel pre svoj produkt samostatnú kategóriu, nazval ju awarewatch.

Hodinky sú pomerne hrubé, majú 10 mm hrúbku a obvod 37 mm. Sú odolné voči vode do 5 ATM. Na jedno nabitie vydržia 10 dní. Na prvý pohľad sa to zdá dosť, ale ak si uvedomíme, že ide o zariadenie bez displeja, nie je to až také skvelé.

Nowatch si môžete objednať do konca februára, príde vám až koncom tohto roka. Najlacnejšia verzia (s kovovým povrchom namiesto drahého kameňa) vás vyjde na 363 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.