Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Smart domácnosť od Honoru? Mladá značka si trúfa aj na inteligentnú domácnosť

Smart domácnosť od Honoru? Mladá značka si trúfa aj na inteligentnú domácnosť
Zdroj | Honor
Richard Pliešovský
Smart domácnosť od Honoru? Mladá značka si trúfa aj na inteligentnú domácnosť
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Honor dnes predstavil na globálnom launchi zaujímavé novinky. Okrem nového a ešte výkonnejšieho notebooku MagicBook Pro, či 5G tabletu ViewPad 6 nám ukázal niekoľko nových členov pre inteligentnú domácnosť a svoju prvú smart TV.

Zdroj | Honor

Prvá smart TV od Honoru

Jedna z najočakávanejších noviniek, Honor Visio X1 Series, sa pýši 8K rozlíšením. Televízor ponúka funkcie Motion Estimate a Motion Compensation. Realistický zvuk zabezpečujú štyri 10-wattové reproduktory. Visio X1 Series je vybavený hlasovým asistentom, vďaka čomu sa dá ovládať aj z iných zariadení od Honoru. Vision X1 Series bude dostupný v troch variantách s uhlopriečkami 65“, 55“ a 50“.

Ceny pre Európu zatiaľ nepoznáme, orientačne môžeme vychádzať z informácie, ktorú redakcii TECHBOX.sk poskytol Honor. Za 50″ model zaplatíte 2 299 jüanov (zhruba 296 eur) a za 65″ 3 299 jüanov (424 eur).

Honor MagicBook Pro

Zdroj | Honor

Notebook je nadizajnovaný pre mladých profesionálov a študentov hľadajúcich prémiové parametre za zaujímavú cenu. Novinka má 16,1″ displej s 90 % pomerom strán obrazovky k telu. Poháňa ho 10. generácia Intel Core i7-10510U s grafikou NVIDIA GeForce MX350.

MagicBook Pro bude dostupný za 5 999 jüanov (približne 772 eur) vo verzii i5/16GB/512GB SSD/MX350 a za 6 699 jüanov (zhruba 862 eur) vo verzii i7/16GB/512GB SSD/MX35. V rámci Európy bude k dispozícii najskôr v Rusku – od septembra 2020.

Pozrite si

Honor MagicBook 14 poteší dizajnom, cenou i výdržou

HONOR View Pad 6 s podporou 5G

Novinka má ponúknuť ešte lepšie a príjemnejšie prepojenie s okolitým svetom. Poháňa ho čipset Kirin 985 5G a podporuje pripojenie k Wi-Fi 6+, vďaka čomu si ho používatelia užijú nielen pri práci, ale aj pri hraní. Obrazovka ponúka 2K FullView displej a možnosť inteligentného rozdelenia obrazovky. ViewPad 6 bude dostupný na mimočínskych trhoch od júna 2020, cena nebola zatiaľ stanovená.

Honor Router 3

Router podporuje Wi-Fi 6 a v kombinácii s duálnym jadrom Gigahome 1,2 GHz CPU dosahuje Honor Router 3 širšie vlnové pásmo a väčšiu rýchlosť pri nižšej spotrebe. Novinka má poskytnúť rýchlosť až 3 000 Mbps v 2,4 GHz a 5 GHz pásmach. Router 3 tiež podporuje technológiu viacerých používateľov OFDMA pre pripojenie niekoľkých zariadení súčasne. Jeho cena je 219 jüanov (zhruba 28 €), pre mimočínske trhy bude k dispozícii od júla 2020.

Inteligentná domácnosť od Honoru

Zdroj | Honor

Honor postupne rozširuje ekosystém inteligentného bývania, okrem inteligentnej domácnosti ponúka technologické zariadenia pre šport, zábavu a cestovanie. Bezproblémové pripojenie zabezpečuje pomocou overenej technológie Huawei HiLink.

Aká by to bola inteligentná domácnosť bez poriadneho vysávača? Vacuum Cleaner je ľahký a všestranný pomocník s vysokým sacím výkonom. Okrem vysávania ponúka aj funkciu mopu. Je poháňaný 350 W motorom so 100 000 otáčkami za minútu, batéria vydrží až 65 minút. Vacuum Cleaner má ultrafialový čistiaci systém, ktorý eliminuje baktérie na rôznych povrchoch.

Bezdrôtové slúchadlá TWS Earbuds X1 majú poskytnúť bezchybný audio zážitok a sľubujú až 24-hodinovú výdrž na jedno nabitie.

Z ďalších smart home zariadení má Honor pripravený ventilátor, zvlhčovač vzduchu, stolnú lampu, elektrickú zubnú kefku či smart rýchlovarnú kanvicu. Výrobky sa na svetových trhoch majú začať objavovať už v priebehu budúceho mesiaca.

George Zhao, globálny prezident značky Honor dodáva: „Vďaka využitiu našich technológií dokáže HONOR priniesť skutočný a naozaj kvalitný zážitok z inteligentnej domácnosti po celom svete a aj v tomto ťažkom období pomáha mladým ľuďom lepšie zvládať prácu či štúdium z domu.“