Slúchadlá SONG X chcú zaujať nevšedným puzdrom, dizajnom, ale aj Qi nabíjaním

ZDROJ | SONG X

Spoločnosť Aria zbiera prostriedky na ich bezdrôtové dizajnovo odolné slúchadlá SONG X. Na Indiegogo zaujali aj vďaka práškovej metalurgii, či nevšednému tvaru puzdra.

Crowdfundingový portál Idiegogo ponúka projekt ďalších štuplových plne bezdrôtových slúchadiel, ktoré na prvý pohľad vsádzajú len na dizajn. SONG X však ponúkajú niečo viac, nakoľko v čase písania článku mal projekt vyzbieraných 160 842 €. O čo teda ide?

Hneď na úvod treba povedať, že cieľová skupina pre tieto slúchadlá sú mladí ľudia, ktorí majú radi niečo extravagantnejšie a netradičné. Puzdro slúchadiel totiž pozostáva z pevného prstenca, ktorý môže byť zlatý, čierny alebo sivý, a pohyblivého puku, do ktorého sa vkladajú štuple. Puk sa vyklápa vrámci prstenca a ide zrejme o jedno z prvých takto konštrukčne riešených bezdrôtových slúchadiel. V čom majú SONG X určite svetové prvenstvo je použitie práškovej metalurgie počas výroby.

ZDROJ | SONG X

Dizajnu tiež pridáva zrkadlové leštenie, použitie odvážnejších farieb, ako napríklad červená alebo maskáčová zelená, či LED svietiace prvky na chrbátiku štuplov. Výrobca tvrdí, že jedno slúchadlo má hmotnosť 5 gramov, celkovú hmotnosť aj s puzdrom je 45 gramov. Meniče majú 6 milimetrov, vibračná membrána je z kovu, použité sú mems mikrofóny pre čo najjasnejší zvuk pri telefonovaní a nechýba ani technológia na izolovanie okolitých ruchov.

V slúchadlách je použitý Bluetooth 5.0 TWS čip tretej generácie, ktorý umožňuje každému slúchadlu komunikovať so zdrojom hudby zvlášť. Vďaka tejto technológií môžete slúchadlá používať aj osve, napríklad na telefonovanie, a šetriť tak batériu. Výrobca zároveň uvádza, že takýmto spôsobom je spojenie slúchadiel so zdrojom hudby stabilnejšie. Bluetooth 5.0 s TWS čipom rovnako zabezpečujú nadštandardne rýchle pripojenie slúchadiel, stačí čas od výberu štupľov z puzdra po založenie do ucha. Rovnako prvé spárovanie SONG X so zariadením má prebehnúť rýchlo a plne automaticky.

ZDROJ | SONG X

SONG X vydržia na jedno nabitie 5 hodín hrania, puzdro pridá ďalších 20 hodín. Plne nabité slúchadlá aj s puzdrom by mali byť do 90 minút. 40 mAh batériu môžete nabíjať pomocou USB-C, k dispozícii tiež bude Qi nabíjanie, ktoré podľa použitého zariadenia zvládne do 10 W. Autori slúchadiel sa chvália použitím veľmi citlivého senzora dotyku, ktorý využijete pri ovládaní. To bude tradične poklepaním po chrbátiku slúchadla. K dispozícií majú byť povely na dvojitý a trojitý dotyk.

Odolnosť IPX5 a špeciálne tvarované silikónové násadky do uší majú slúchadla predurčovať ako ideálneho pomocníka na fitnes či outdoorové aktivity. Tvar SONG X je navrhnutý tak, že sa slúchadlo v uchu podopiera na troch miestach. Slúchadlá sú testované v teplotnom rozmedzí -10 až 50 stupňov Celzia. Puzdro má rozmery 55,7 x 55,7 x 21 milimetrov.

Slúchadlá by ma ísť do predaja počas marca 2020 a ich oficiálna cena je 90 EUR. Na Indiegogo sa stále dajú podporiť 53 EURami, čím ušetríte.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku