Reklama

Slúchadlá Razer Tiamat majú až 10 reproduktorov!

Drahomír Piok

Ak sa spomenie v oblasti hráčskych zariadený slovo Razer, je jasné, že táto spoločnosť to myslí vážne. A tak je tomu aj po tento raz. Americký výrobca predstavil slúchadlá s 7.1-kanálovým zvukom, no bez virtuálnych dokresľovaní. V každom náušniku je umiestnených až 5 samostatných reproduktorov, ktoré svojou kombináciou tvoria nefalšovaný 7.1-kanálový zvuk

Razer Tiamat

Unikát medzi slúchadlami

Ako som spomínal v nedávnom článku o slúchadlách Razer Electra, spoločnosť Razer rozdeľuje svoje výrobky do troch kategórií. Electra patrili medzi najzákladnejšie, no Tiamat sa zaraďuje do najvyššej skupiny Elite. Už aj na prvý pohľad je zrejmé, že taktiež nebudú patriť ani do bežnej cenovej relácie. Na trh sa dostanú priebežne v štvrtom kvartáli 2011 za 180 €. Čo za tie peniaze zákazník dostane? Slúchadlá majú veľmi solídnu a pohodlnú konštrukciu. Nemali by prekážať ani pri viac hodinových maratónoch hrania počítačových hier. Sú vyrobené z tvrdého plastu a celé polstrovanie tvorí jemná koža. To najdôležitejšie sa ale ukrýva vo vnútri.

Razer Tiamat

10 reproduktorov vo vnútri

Pravé aj ľavé slúchadlo obsahuje po 5 rôznych audio výstupov z 7.1-kanálového zvuku. Pravé slúchadlo tak disponuje pravým predným, pravým bočným, pravým zadným reproduktorom plus center a subwoofer. Ľavé slúchadlo samozrejme obsahuje tie isté kanály len z opačného garde. Celá desiatka použitých reproduktorov má frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz. Líšia sa rôznymi veľkosťami od 40 mm po 20 mm, impedanciou, ktorá sa jednotlivo pohybuje od 16 ohmov až po 32 ohmov a nakoniec výkonom od 102 dB až po 120 dB. Kábel má štandardné zakončenie, pozlátený 3,5 mm audio jack. Navyše sa na ňon nachádza pre slúchadlá skutočne masívna ovládacia konzola. Ľahko tak ihneď pristúpiť k viacerým funkciám. Ako správny headset nemôže ostať bez mikrofónu. Ten sa vie aj šikovne zasunúť do slúchadla. Hodnoty použitého mikrofónu patria k lepšiemu priemeru. Udávaný frekvenčný rozsah je 50 Hz až 16 kHz, citlivosť od -36 dB a odstup rozpoznávaného zvku od šumu je maximálne 50 dB. Razer Tiamat budú zaiste patriť k špičke ponúkaných slúchadiel a určite si to aj zaslúžia.

Razer Tiamat

(zdroj: Razer, strojový preklad tabuľky hodnôť: Gooogle Translate) 

Foto: Razer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.