Reklama

Slúchadlá pre nič nerušený spánok

Drahomír Piok

Tieto slúchadlá nemá na svedomí žiadna obrovská korporácia. Stojí za nimi jediný človek, a to vynálezca Eric Dubs. Dosiahol vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore strojárstva, a ako sa dá odvodiť  je milovníkom spánku. Práve to ho viedlo k zostrojeniu týchto už komerčne dostupných slúchadiel.

Bedphones

Pán Eric Dubs pri svojej tvorbe a testovaní zostrojil až sto unikátnych prototypov, než sa dostal finálnu verziu. Prečo to vlastne robil? Možno aj vy ste zažili pocit z tlačenia slúchadiel, keď ležíte uchom na vankúši. Na prvý pohľad som si myslel, že ide iba o hlúpy nápad alebo zlý žart, no skutočne môže mať takýto tvar slúchadiel svoje opodstatnenie. Bežne sa síce používať nedajú, ale to nie je ich poslaním. Bedphones, ako ich Eric pomenoval, majú mohutné penové polstrovanie pre pohodlie uší. Použitá membrána má šírku 23 mm. Maximálna hlasitosť je na úrovní 116 dB a impedancia dosahuje 32 ohmov.

Bedphones

Prívodný kábel je dlhý až 1,5 metra a na svojom konci má štandardnú 3,5 mm audio koncovku. Tá je v tomto prípade aj pozlátená. Frekvenčný rozsah je klasických 20 Hz až 20 kHz. Slúchadlá Bedphones sú zatiaľ dostupné iba v USA za približnú cenu po prepočte 20 €. V balení sa okrem slúchadiel a puzdra nachádza aj škraboška na oči. Je to práve príslušenstvo pre skutočného spáča. Či sa vôbec niekedy Bedphones dostanú do Európy môžeme len hádať. Každopádne ide o zaujímavý produkt, ktorý vraj skutočne dokáže uľahčiť poslucháčom spánok alebo ležanie.

Bedpohones

Foto: Badphones

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.