Reklama

Slúchadlá od Razeru pre hráčov v pohybe

Drahomír Piok

Razer po svojom poslednom kúsku z audio sféry, Razer Chimaera, pripravil ďalšie hudobno-hráčske slúchadlá. S označením Electra sú už zaradené v portfóliu spoločnosti a dostupné zákazníkom. Sú to skutočne masívne slúchadlá v typických farebných kreáciách Razer. Charakteristické sú najmä odnímateľným káblom.

Razer Electra

Nepatria medzi najlepšie, ale ani medzi najhoršie

Spoločnosť Razer rozdeľuje svoje produkty logicky do troch kategórií. Najvyššia z nich nesie meno Elite. Sú v nej zaradené špičkové herné výrobky, ktoré sú určené pre tzv. hardcore hráčov. Ďalej nasledujú v poradí po sebe kategórie Expert a Essential. Headset Electra patrí do poslednej kategórie a nezaraďuje sa tak medzi špičkové produkty ako spomínané Razer Chimaera alebo myšku Razer Mamba. To však neznamená, že by ste za svoje peniaze dostali výrobok druhotriednej kvality. Pre bežného alebo príležitostného hráča sú tieto slúchadlá ako stvorené. Razer Electra má mohutnú konštrukciu s nastaviteľnou čelenkou. V dave budú vďaka svojmu dizajnu a krikľavej farebnej kombinácii čiernej a zelenej neprehliadnuteľné. Rozmerné náušniky s koženým polstrovaním majú poskytovať optimálnu zvukovú izoláciu proti vonkajšiemu ruchu, no na aktívne potláčanie treba zabudnúť.

Razer Electra

Pre hráčov cestovateľov

Zvuk produkuje dvojica membrán s priemerom 40 mm, ktoré používajú trvácne neodymové magnety. Náročný používatelia sa budú musieť uspokojiť „len“ s dvojkanálovým podaním hudby, no poteší správa o tom, že slúchadlá boli kalibrované pre vernejšie a kvalitnejšie zahranie basových tónov. Frekvenčný rozsah sa pohybuje ne neštandardnej dĺžke od 25 Hz do 16 kHz. Maximálna hlasitosť alebo citlivosť dosahuje 104 dB pri 1 kHz. Impedancia má hodnotu 32 ohmov. Odnímateľný 1,3 metra dlhý kábel s pozláteným 3,5 mm audio konektorom šetrí v batožine na cestách miesto. Mikrofón, ktorý je na ňom dodávaný, má klasické hodnoty, frekvenčný rozsah od 10 Hz do 10 kHz a citlivosť do 58 dB. Cena na oficiálnom e-shope Razeru je stanovená na 60 €.

Razer Electra

Foto: Razer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.