Reklama

Slovenský Domotron integroval reproduktory Bose Home v inteligentnej domácnosti

Zdroj | Domotron/Bose
TECHBOX
Zdroj | Domotron/Bose
Zdroj | Domotron/Bose

Slovenský scale-up Domotron, ktorý vyvíja vlastné riešenie pokročilej domácej automatizácie, integroval najnovšiu sadu smart reproduktorov Bose Home. Reproduktory od svetoznámeho výrobcu prémiových sound systémov majú v sebe inštalovanú hlasovú asistentku Alexu od Amazonu. Vďaka tomu bude možné hlasom ovládať nie len funkcie reproduktoru, ale aj technológie v Domotron domácnosti.

“Domotron je autonómny smart home, v ktorom užívateľ nemusí nič programovať. Náš revolučný systém domácej automatizácie sa o dom stará sám a všetky technológie ovláda na základe užívateľských nastavení. Niekedy ale užívatelia chcú technológie ovládať manuálne, preto sa im snažíme aj toto čo najviac uľahčiť,” vysvetlil Alex Janušek, spoluzakladateľ a obchodný riaditeľ Domotronu.

“Hlasové ovládanie je najkomfortnejší spôsob ovládania domácich technológií. Keďže si ale zákazníci doteraz museli kupovať samostatné reproduktory od Amazonu, pristúpili sme k integrácii smart reproduktorov Bose Home so zabudovanou Alexou. Reproduktory môžu byť umiestnené samostatne alebo v multi room režime.”

Zdroj | Bose

Prostredníctvom hlasových povelov je v Domotron domácnosti možné ovládať audio systém, spínané, stmievané a RGB osvetlenie, intenzitu kúrenia alebo chladenia, polohu žalúzií alebo inej tieniacej techniky a akcie. “Najpoužívanejším hlasovým povelom našich zákazníkov je spúšťanie pokročilých akcií.

Jedná sa o sled úloh, ktoré má po aktivovaní Domotron vykonať. Takmer každý zákazník si vytvoril príchodovú a odchodovú akciu. V príchodovej akcii sa domácnosť prebudí. Zapnú sa svetlá, spustí hudba, vytiahnu žalúzie, začne sa kúriť alebo chladiť, spustí sa ohrev a cirkulácia teplej úžitkovej vody,” priblížil Janušek.

Domotron, ako aj reproduktory Bose Home podporujú streamovacie služby Amazon Music, Spotify, Deezer, Apple Music a Pandora. Okrem Bose Home integroval Domotron v minulosti aj prémiový multi room audio systém Nuvo od Legrandu. “V budúcnosti by mala pokračovať integrácia ďalších výrobcov audio systémov, ako je Bang & Olufsen a Sonos,” dodal Janušek.

Cez multi room audio systém je v Domotron domácnosti možné prehrať v každej miestnosti inú hudbu, prípade vo viacerých miestnostiach súčasne. Aby mohol zákazník využívať spomínané funkcie, vytvorí si v Domotron aplikácií audio zóny. Audio systém zákazník následne ovláda cez aplikáciu, hlasom, alebo nástenné tlačidlá. Výhodou tlačidiel je, že ich funkcie si môže kedykoľvek majiteľ zmeniť. Jeden deň tak môžu ovládať audio systém, ďalší deň napríklad žalúzie.

Domotron je jediný systém domácej automatizácie na svete, ktorý dáva zákazníkom absolútnu moc pri nastavovaní všetkých technológií. Na rozdiel od konkurencie, užívateľ Domotronu neprichádza pri nastavovaní do styku so žiadnym programovacím jazykom. V aplikácií nič neprogramuje, len zadáva pre jednotlivé technológie parametre, na základe ktorých sa technológie spúšťajú, alebo vypínajú.

Môžu sa tak aktivovať na základe času, pohybu, intenzity osvetlenia, teploty, hladiny CO2, vlhkosti pôdy a tak ďalej. Užívateľ ale nikdy nestráca kontrolu nad týmito technológiami a nastaveniami. Kedykoľvek môže zasiahnuť a manuálne ovládať technológie cez aplikáciu, nástenné tlačidlá alebo hlasom.

Verejnosť si bude môcť vyskúšať Domotron, ako aj hlasové ovládanie domácnosti na výstave Audio Video Kino 2018 v TECHBOX ZÓNE v najväčšej sále ROME hotela Crowne Plaza Bratislava.

Viac informácií o podujatí nájdete na stránke audiovideokino.sk alebo na Facebooku. Tešíme sa na vás cez víkend 13. a 14.10. 2018 od 10.00 hod do 18.00 hod.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.