Slovenský Domotron ide do sveta, bude na WebSummite

ZDROJ | Domotron

Jedna z najväčších technologických konferencií WebSummit si pre tento rok vybrala účastníkov aj zo Slovenska. Zastupovať našu krajinu budú ľudia okolo start-upu Domotron. Ten ešte kedysi pod menom Akira Control vyvíjal vlastné riešenia pre smart domácnosti.

ZDROJ | Domotron

V súčasnosti už pod značkou Domotron môžete na trhu nájsť kompletný systém pre smart domácnosť, ktorý je navyše možné ovládať aj hlasom cez hlasovú asistentku Alexa od Amazonu. Je to vraj vďaka cloudovému systému.

ZDROJ | Domotron

Do budúcna chce Domotron do systému integrovať aj hlasového asistenta Google Home a počasie od Googlu, vďaka čomu sa ešte viac rozšíria možnosti smart domácnosti.

ZDROJ | Domotron

„V súčasnosti pracujeme aj na vývoji tzv. Domotron Analytics. Táto služba bude porovnávať všetky dáta, ktoré namerajú senzory inteligentnej domácnosti. Tieto dáta budú prezentované v grafe. Zákazník si tak bude vedieť presne porovnať napríklad vývoj spotrebovanej elektrickej energie a podľa toho si naplánovať vykurovací plán pre najbližšiu vykurovaciu sezónu tak, aby ušetril čo najviac financií,“ povedal Ján Zuštiak, technický riaditeľ Domotronu.

Domotron bude svoje idey a produkty prezentovať na prednáške v rámci Alpha programu, ktorý je určený pre start-upy. Zároveň bude Domotron mať i vlastný stánok.

„Našim cieľom v Lisabone bude v prvom rade kvalitná reprezentácia Slovenska prostredníctvom nášho produktu. Zároveň budeme hľadať potenciálnych investorov a partnerov pre expanziu na zahraničné trhy v Európe a Blízkom východe,“ povedal CEO Domotronu, Martin Budaj.

ZDROJ | Domotron

Podľa Domotronu boli start-upy do programu vyberané organizátormi konferencie. Zo všetkých prihlásených doň postúpilo cez tri výberové kolá menej ako 10% start-upov.

ZDROJ | WebSummit

Konferencia WebSummit sa koná od 6. do 9. novembra 2017 v portugalskom Lisabone. Podľa organizátorov sa na nej zúčastní viac ako 60 000 návštevníkov, 1 000 prednášajúcich, 2 000 start-upov a 2 200 novinárov z viac ako 160 krajín sveta.

ZdrojDomotron TS

Komentáre k článku