Reklama

Slovenský chatbot radí a odpovedá na otázky ohľadne koronavírusu

Zdroj | bot.media
Richard Pliešovský
Zdroj | bot.media
Zdroj | bot.media

Bot.media upravil svoj chatbot pre weby a vytvoril aplikáciu, ktorá vám dokáže pomôcť s mimoriadne aktuálnou témou – novým koronavírusom. Pôvodný program bol vytvorený už pred tromi rokmi.

Chatbot nájdete na webstránke Covid.chat. Okrem toho, že vie poradiť bežným ľuďom, môže výrazne pomôcť štátu s preťaženými kontaktnými centrami, ktoré sú v posledných dňoch bombardované otázkami ohľadne šíriacej sa epidémie.

Chatbot pre weby zvládne odpovedať na zhruba 80 percent podobných otázok, zvyšok by už mali zvládnuť pracovníci kontaktných centier.

Pozrite si

Čo je potrebné vedieť o koronavíruse na Slovensku? Všetko je na internete

Menu aplikácie má tri časti: Sebadiagnostika (dialóg vidíte na obrázku dole), Fakty a mýty a Ďalšie možnosti kde nájdete položky Príznaky, Prevencia a Váš názor.

Pomocou jednoduchých otázok sa rýchlo prepracujete k výsledku či je u vás riziko nákazy, alebo nie.

Pozrite si

Viete kde všade je lokalizovaný koronavírus? Už je to i on-line

Nemenej dôležitou časťou je sekcia Fakty a mýty. Určite ste aj vy narazili na rôzne zaručené návody, mýtusy, alebo vyslovené podvody. Určite si pozrite aj túto časť.

 

Informácie o koronavíruse (COVID-19) sú získavané z oficiálnych zdrojov  WHOcdc.govUVZ SRMZSR a priebežne sa aktualizujú.

https://www.facebook.com/Ministerstvo-zdravotníctva-Slovenskej-republiky-255404251995025/videos/504373400486433/

Chatbot je k dispozícii zadarmo, v prípade záujmu dokonca môžete vložiť Javascript na váš web a štruktúrované informácie budú dostupné aj na vašej stránke.

Nezabudnite, že dôležité je správne umývanie rúk. Množstvo podrobných informácií spísal kolega v článku Čo je potrebné vedieť o koronavíruse na Slovensku? Všetko je na internete. Pevne veríme, že spoločným úsilím sa nám podarí zabrániť epidémii a zastavíme šírenie vírusu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.