Slovenské Tranzeedo má zefektívniť objednávanie dopravy vo firmách

ZDROJ | Marcin Jozwiak

Skupina mladých slovenských vývojárov si stanovila za úlohu vyriešiť problém neefektívneho, drahého a zdĺhavého objednávania tovaru vo výrobných či obchodných firmách. Výsledkom je softvér Tranzeedo, ktorý dokáže tieto procesy automatizovať a pripravený je aj na príchod autonómnych vozidiel.

Ako to sami popisujú autori softvéru tranzeedo, najmä vo výrobných a obchodných firmách nie je vôbec raritou, ak sa v nich stretne viacero dopravcov s poloprázdnymi vozidlami s tovarom objednaným od jedného dodávateľa.

Problémom býva zvyčajne neefektívny spôsob objednávania tovaru prostredníctvom e-mailu či telefonátov z jednotlivých oddelení firmy, ktoré navyše vzájomne často ani nekomunikujú. Tranzeedo to má vyriešiť.

Ide o aplikáciu na komunikáciu zadávateľa (výrobná, obchodná a iná organizácia) s dodávateľmi dopravných služieb (dopravca či zasielateľ), ktorá zabezpečuje nielen priame zadania, ale aj autonómny výber najlepších ponúk s automatickým objednávaním, hodnotenie dodávateľov a rôznych parametrov, s kvalitným prehľadom i archívom,“ približuje Pavol Jančovič, konzultant pre aplikáciu tranzeedo.

https://youtu.be/g0daawN-prE

Namiesto zdĺhavého vypisovania objednávky prostredníctvom e-mailu či jej telefonického diktovania stačí objednávku zadať do jednotného on-line systému, ku ktorému majú prístup aj všetky ostatné oddelenia vo firme. Pre zadávateľov objednávok je navyše tento cloudový systém dostupný zadarmo.

Drobné poplatky (rádovo v eurách) podľa ceny za dopravu platia len dodávatelia dopravných služieb, teda dopravcovia či zasielatelia, ale len za získanú a zrealizovanú prepravu,“ vysvetľuje Pavol Jančovič.

Pozrite siPavel Pribiš – Máme na prenájom aj loď za milión eur na týždeň | TECHTALKS

Pri opakovaných prepravách dokáže tranzeedo celý proces automatizovať a to vrátane výberu najvhodnejšieho dodávateľa, ktorý je vybraný zo zoznamu schválených dopravcov na základe kvality, ceny, skúseností a ďalších kritérií, ktoré si môže zvoliť zadávateľ objednávky. Tranzeedo dokonca dokáže systém nastaviť na jeho už existujúcich dodávateľov dopravných služieb, vďaka čomu môžefirma po prechode na nový objednávkový softvér logistický proces pokračovať s existujúcimi partnermi.

Po vytvorení objednávky môže vedenie v systéme sledovať všetky informácie o dodávateľovi vrátane mien disponentov, vodičov, telefonických kontaktov a ŠPZ vozidiel použitých na prepravu. Celý systém má byť pritom natoľko intuitívny, že si podľa slov autorov ani nevyžaduje špeciálne školenie zamestnancov.

ZdrojTranzeedo

Komentáre k článku