Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovenské Toldo má ambíciu zmeniť svet podcastov. Stojí za ním aj Sajfa

Slovenské Toldo má ambíciu zmeniť svet podcastov. Stojí za ním aj Sajfa
Tomáš Šmidák
Slovenské Toldo má ambíciu zmeniť svet podcastov. Stojí za ním aj Sajfa

Podcasty sú nové rýchlorastúce médium, ktoré si získava čoraz väčšiu popularitu. Ľudia si radi vypočujú akýkoľvek rozhovor alebo tému, ktorú spracuje ich obľúbený podcaster alebo podcasteri. Doteraz však neexistovala aplikácia, ktorá by dokázala vytvoriť väčšiu interakciu medzi poslucháčom a tvorcom.

Tento problém by mal vyriešiť nový start-up Toldo, za ktorého pôvodnou myšlienkou stoja Peter Valent a Ivan Brauner a do úspešného konca ju dotiahli Martin Fenčák zo ZAPO, Peter Šebo a moderátor a influencer Matej „Sajfa“ Cifra.

Zdroj | toldo
Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia Toldo, pôvodne známa ako Mamaragan, by mala slúžiť ako platforma na bližšie spájanie podcasterov a divákov. Okrem nahrávania podcastov, totiž umožňuje tvorcom pridávať na platformu aj krátke príspevky v podobe textu, videa či fotografie, ktoré by mali priblížiť poslucháčom život podcastera či dokonca doplniť alebo aktualizovať informácie, ktoré zazneli v danej epizóde.

Prvým krokom k úspechu je podľa tvorcov aplikácie budovanie komunity a získať maximum pravidelných užívateľov. Už teraz na Toldo nájdete niekoľko popredných slovenských podcastov ako Vražedné psyché, Mozgová atletika, VAR a mnoho ďalších. Nechýbajú však ani podcasty od zahraničných tvorcov.

Aplikáciu si v priebehu tohto roka stiahlo viac ako 13 000 slovákov a stala sa tak jednou z najsťahovanejších aplikácii v App Store na Slovensku. Na platforme má svoj vlastný podcast aj spoluzakladateľ projektu Matej „Sajfa“ Cifra, s názvom „Moje majky sú vaše krídla“. V ňom bude spolu s Martinom Fenčákom zo ZAPO každý týždeň predstavovať novinky zo sveta podcastovej scény.

„V súčasnosti tvorcovia podcastov využívajú neefektívnu kombináciu niekoľkých aplikácií: Spotify, Apple či Google Podcasts na zdieľanie obsahu, Instagram na interakciu s fanúšikmi a napríklad Patreon ako cestu monetizácie ich aktivít a šírenie bonusového obsahu. My ponúkame všetko v jednej aplikácii.“ – vyjadril sa Sajfa.