Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovenská blockchain firma spúšťa v Číne Centrum excelentnosti

Slovenská blockchain firma spúšťa v Číne Centrum excelentnosti
Zdroj | DECENT
Michal Biznár
Slovenská blockchain firma spúšťa v Číne Centrum excelentnosti
Zdroj | DECENT
Zdroj | DECENT

Najznámejšia slovenská blockchain firma, DECENT, spúšťa v Číne Centre of excellence, ktoré bude zamerané na popredný svetový výskum v oblasti blockchainu a technológii distribuovaných záznamov.

Začiatkom roku sa v chorvátskom Dubrovníku konal 8. Ročník Summitu Čína-CEEC, ktorý združuje Čínu a krajiny strednej a východnej Európy.

Zdroj | Decent
Pozrite si

Token4Hope – darujte peniaze na charitu už aj pomocou slovenského blockchainu

Počas tohto summitu sa dohodlo, že Slovensko bude lídrom v oblasti založenia inovačného centra pre blockchain technológiu. Tak vzniklo Center of Excellence v Pekingu.

Toto centrum bude centrálnym hubom pre expertov z oblasti blockchainu a bude zamerané na výskum a inovácie, ktoré môžu byť využité v rôznych oblastiach vrátane priemyslu, energetiky, logistiky, médií a samozrejme vo finančnom sektore.

Centrum vzniklo v spolupráci DECENTU so slovenských Ministerstvom hospodárstva a ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu.

„Získať možnosť spropagovať expanziu a podnikateľské možnosti medzi Čínou a krajinami strednej a východnej Európy a tiež sa uistiť, že technológia blockchain hrá kľúčovú rolu v tomto vývoji je perfektným stimulom pre súčasne technologické a priemyselné štandardy“, vyjadril sa Matej Michalko, zakladateľ a CEO DECENTU.

Projekty ako je tento ukazujú, že aj na Slovensku máme špičkových odborníkov v oblasti blockchainu, ktorí nemajú problém preraziť v medzinárodnej sfére. Slovensko tak bude lídrom, ktorý bude mať na starosti špičkový výskum, ktorý má aj širší európsky rozmer. Ide tak o ďalší technologický úspech Slovenska.

Zdroj | DECENT
Pozrite si

ALAX Store – herný blockchain obchod od slovenského DECENTU

Samotná firma DECENT pôsobí vo viacerých krajinách a má rozbehnutých viacero perspektívnych projektov vrátane Token4Hope, o ktorom sme nedávno písali a ktorý má dobročinný charakter. Práve na takýchto projektoch je vidno, že blockchain a kryptomeny nie sú určené len na špekulácie a rýchle zarábanie.