Reklama

Slovenská appka WHOO vám umožní spoznať neznámych ľudí vo vašom okolí

Zdroj | WHOO
Stanislav Vinc
Zdroj | WHOO
Zdroj | WHOO

Aplikácia WHOO od slovenských tvorcov slúži na vyhľadávanie ľudí, resp. ich účtov na sociálnych sieťach na základe lokalizácie. Umožní vám teda spoznať nových ľudí na akciách, verejnosti či v susedstve. V priebehu dvoch hodín od vydania sa stala najsťahovanejšou appkou na slovenskom App Store.

Aplikácia WHOO je v podstate nástroj na jednoduchý networking, ktorý k svojmu fungovaniu využíva čaro lokalizačných dát. Po otvorení aplikácie, vytvorení profilu a povolení prístupu aplikácie k lokalizácii, uvidia používatelia na obrazovke ikony profilov ľudí, ktorí sa aktuálne nachádzajú v ich okolí.

Zdroj | WHOO

Nápad priniesť jednoduchý nástroj na networkovanie vznikol úplne spontánne, v situácii, kedy som jednoducho potreboval zistiť kontakt na človeka v rovnakej miestnosti, no nemal som možnosť ho osloviť. Práve vtedy mi po intenzívnom pátraní na internete došlo, že nič podobné tu zatiaľ nemáme,” vysvetľuje Daniel Čačala, spoluautor aplikácie WHOO a dodáva: “Aplikáciu sme sa teda rozhodli vytvoriť, no vzhľadom na obdobie, v ktorom sa aktuálne nachádzame, to nebolo vôbec jednoduché. O to viac nás všetkých teší, že sme Whoo konečne spustili, a že si na Slovensku tak rýchlo získalo fanúšikovskú základňu!

Pozrite si

10 aplikácií, ktoré vám pomôžu zvládnuť aj druhú vlnu pandémie

Používatelia si môžu do svojich profilov v aplikácii pridať odkazy na iné sociálne siete, v súčasnosti napríklad Instagram a Snapchat. Aplikácia aktuálne využíva na vyhľadávanie osôb 5-kilometrový okruh, no autori spomínajú, že ho po ukončení zákazu vychádzania zmenia na plne nastaviteľný.

Zdroj | WHOO

Za aplikáciou WHOO, ktorá je už aktuálne dostupná na platformách Android aj iOS, stojí Martin Kubečka, Ján a Matej Aštary, Daniel Čačala, spoluzakladateľ lifestylovej sociálnej siete DayByMe a Peter Altof, slovenský YouTuber a influencer známy pod prezývkou Expl0ited.

Pozrite si

Crash Bandicoot 4: tažkááá behačka ako z 90. rokov

Aplikácia ma široké spektrum využitia. “Či už chcete zistiť Instagram profil sympatickej slečny, sediacej v kaviarni o dva stoly ďalej, alebo ste na veľkej konferencii, kde chcete rozšíriť svoju sieť kontaktov, či len jednoducho chcete spoznať nových zaujímavých ľudí vo vašom okolí, naša appka Whoo je plne pripravená poslúžiť. To, ako ju budú využívať alebo či nájdu ľudia nový spôsob jej využitia, je len a len na samotných používateľoch,” spresňuje Daniel Čačala.

Aktuálne si aplikáciu WHOO môžete stiahnuť do smartfónu s operačným systémom Android z obchodu Google Play, ako aj do smartfónu s operačným systémom iOS z obchodu App Store, kde sa aplikácia teší veľkému záujmu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.