Reklama

Slovák vymyslel smart terč pre športovú streľbu, zaujal celý svet

Števo Porubský

Poznáte Drone n Base, miniatúrneho drona, ktorého ste vyniesli až k titulu TECHBOX INOVÁCIA roka 2017? Jeho autor teraz prišiel s ďalšou prevratnou vecou – smart terčom TrainShot pre športových strelcov. Po výstave IWA 2018 sa oň zaujíma celý svet. My sme ho mohli vidieť exkluzívne naživo.

Zdroj | Trainshot

TrainShot vznikol ako väčšina geniálnych nápadov, kvôli uľahčeniu života. Športoví strelci totiž využívajú pasívne papierové terče, ktorých kontrola je zdĺhavá (príp. veľmi drahé elektronické terče). TrainShot je prvým dostupným smart terčom, ktorý nie je potrebné privolávať alebo kontrolovať ďalekohľadom. Dokonca ho nie je nutné ani preliepať.

Funguje na patentovanom princípe vodivej farby, ktorou je vytlačený celý terč. Ten je napojený na riadiacu jednotku poháňanú klasickými AAA batériami s výdržou 40 hodín. Riadiaca jednotka je chránená hrubým oceľovým plátom HARDOX. V ňom je vyfrézovaných 5 otvorov pre LEDky, ktoré zobrazujú výsledok streľby.

Vďaka tomu, že terč je smart, všetky informácie o streľbe je možné prenášať do appky v smartfóne cez Bluetooth. V nej strelec presne vidí, ktorú časť terča trafil. Výrobca chystá aj Wi-Fi modul s omnoho väčším dosahom.

Navyše, vďaka tomuto prepojeniu a mobilnej aplikácii je možné terč využívať na najrôznejšie akcie, resp. tréningy. Napríklad je schopný merať rýchlosť reakcií strelca. Rovnako je možné v appke využívať rôzne tréningové režimy či pripojenie viacerých terčov. Aktuálne je možné pripojiť 4 terče do jednej appky.

Zdroj | Trainshot

TrainShot dodáva k riadiacej jednotke tri druhy terčov – IPSC, rukojemník alebo kruhy. Podľa tvorcu sú využiteľné aj viacnásobne, pokiaľ nebude terč úplne rozstrieľaný. Zvládnuť by mal okolo 200 zásahov, v závislosti od kalibru zbrane.

Nezvyčajná novinka je už v predaji. Základná jednotka stojí 149 €, jeden papierový terč vyjde na 3,49 €. K dispozícii je však aj viacero vymeniteľných prvkov pre prípad, že by sa pri streľbe poškodili. Vymeniť je možné prakticky všetko – LEDky, anténu či ochranný HARDOX kovový plát.

Zdroj | Trainshot
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.