Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test. Už štvrtýkrát po sebe

Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test. Už štvrtýkrát po sebe
Imrich Maťo
Slovak Telekom získal ocenenie Best in Test. Už štvrtýkrát po sebe

Aj v tomto roku 2016 realizovala nezávislá konzultačná spoločnosť P3 Communications certifikované merania mobilných sietí slovenských operátorov. Po januárových testoch, v ktorých dominoval Slovak Telekom tretí raz po sebe, spoločnosť P3 zopakovala testy v priebehu júna 2016.

Pozrite si

Telekom a Ericsson predviedli LTE-A rýchlosťou 900 Mbit/s

Slovak Telekom nadviazal na výkony z minulých troch testov a už po štvrtýkrát v rade získal prestížne ocenenie Best in Test. P3 Communications tentokrát použila aktualizovanú metodológiu i nový rámec testu.

Do testu boli opäť zapojené všetky štyri slovenské siete a Slovak Telekom získal v teste celkovo 830 bodov, pričom ostatní traja operátori získali spolu 755, 578 a 526 bodov. Výsledok P3 testu potvrdil, že Slovak Telekom dosahuje silné hodnoty vo veľkých i malých mestách či na cestách počas testu.

Som veľmi rád, že naše siete dosahujú také vysoké skóre v najnovšom P3 Communications teste, ktorý nás porovnáva s najlepšími sieťami na svete. Sú to veľmi potešiteľné výsledky v našom pokračujúcom úsilí uvádzať tie najvyspelejšie siete pre slovenských zákazníkov i najlepšiu kvalitu pre hlasové a dátové služby.

Každý výsledok testu berieme vážne a každý poznatok reflektujeme v ďalšom zlepšovaní siete. Tento test P3 Communications potvrdil, že Slovak Telekom má najlepšiu zákaznícku skúsenosť pri využívaní siete po celom Slovensku: vo veľkých i menších mestách, aj na cestách.

Chceme, aby naši zákazníci mali najlepšiu sieť na každom kroku,“ uviedol Branimir Marič, výkonný riaditeľ pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.

Zdroj | P3 Communications
Podľa meraní P3 Communications Slovak Telekom získal najvyššie skóre v oboch hlavných kategóriách: hlasové i dátové služby. V hlasových službách boli zaznamenané najlepšie výsledky vo veľkých i menších mestách. Na cestách Slovak Telekom trochu zaostal.

Zdroj | P3 Communications

Naopak, v dátových službách ukázali merania najlepšie výsledky pre Slovak Telekom vo všetkých kategóriách, veľké i malé mestá, aj na cestách. Povedzme si ešte niečo o metodike testu P3 Communications.

Zdroj | P3 Communications

Júnový test na Slovensku zahŕňal väčšie i menšie mestá, aj vybrané hlavné trasy ciest. Detailný test zhrnul merania a vyhodnotil viaceré parametre ako napríklad sťahovanie a odosielanie súborov, čas načítania internetových stránok, prácu a načítanie videí. Tentokrát už iba v dátovo náročnejšej HD kvalite.

Zdroj | P3 Communications

Testy P3 Communications boli realizované v 2G, 3G a 4G sieťach štyroch našich operátorov. Výsledky testov spoločnosť P3 Communications  pravidelne zverejňuje na svojej stránke. Podrobné hodnotenia aj s certifikátom z júnových meraní si v PDF formáte môžete stiahnuť priamo z tohto odkazu.