Reklama

Slováci majú prvé profi smarthodinky NIVY Watch

Zdroj | Resco
Richard Pliešovský
Zdroj | Resco
Zdroj | Resco

Inteligentné hodinky už dávno prekročili rámec predĺženej ruky smartfónu a idú si vlastnou cestou. Vďaka tomu, že sa nosia neustále na zápästiach, dokážu získavať informácie z okolia a informovať používateľa či tretiu stranu prakticky o čomkoľvek.

Zdroj | Resco

Hodiny spolu s ekosystémom predstavila spoločnosť Resco vo štvrtok počas virtuálnej konferencie resco.next. Inteligentné hodinky sú navrhnuté pre profesionálne používanie. Dokážu optimalizovať pracovné procesy, produktivitu ale i bezpečnosť pomocou získavania a analýzy základných pracovných údajov.

Zdroj | Resco

Aby to všetko spolu fungovalo, pripravil Resco komplexný podnikový systém. Skladá sa zo samotných hodiniek – tie sú vyvinuté s dôrazom na náročné pracovné prostredie, majú proprietárnu ergonómiu a intuitívne ovládanie. Firmvér beží na Androide, má optimalizovanú spotrebu a zjednodušené rozhranie so zameraní na získavanie dát.

Zdroj | Resco

Zariadenie sa nabíja v modulárnej nabíjacej stanici pre viacero hodiniek (rádovo do stoviek kusov), čo privítajú väčšie podniky, napríklad sklady, továrne, kancelárie. O získané údaje sa stará cloudová platforma, kde sa dáta zhromažďujú, analyzujú a posielajú na ďalšie spracovanie.

Pozrite si

Súboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Aké je využitie NIVY Watch?

Resco vidí využitie hodiniek vo viacerých sférach, napríklad na monitorovanie a meranie vzdialenosti v interiéri. Konštruktéri kládli pri vývoji veľký dôraz na ich funkčnosť pri určovaní polohy v interiéroch. Smarthodinky majú špeciálnu Bluetooth anténu, ktorá dokáže pracovať externými Bluetooth majákmi, čo zabezpečuje presné mapovanie polohy v interiéroch.

Zdroj | Resco

Podniky môžu vďaka získaním údajom o polohe vytvárať tepelné mapy a optimalizované pracovné toky. V čase koronavírusu majú hodinky NIVY Watch ďalšiu pridanú hodnotu, dokážu sledovať sociálny odstup medzi pracovníkmi.

Ďalšie využitie inteligentných hodiniek je na nepretržitý a dlhodobý audit pracovných činností. Údaje je možné zhromažďovať v osobnom alebo anonymnom režime. Získané dáta sa následne môžu vyhodnocovať podľa potrieb spoločností.

Zdroj | Resco

Funkcionalita hodiniek sa dá rozšíriť o dochádzkové systémy, komunikáciu medzi zamestnancami a pobočkami (podnikmi) ale i o monitoring stresu.

NIVY Watch je jedinečný koncept a prvá ponuka v tejto oblasti.

Miro Pomsar, CEO Resco

Samotná implementácia systému NIVY je rýchla a jednoduchá. Pre každého klienta bude k dispozícii pripravená vlastná cloudová organizácia Data Factory. Resco dodá predkonfigurované smarthodinky priamo zákazníkom. Celý systém bude pripravený na okamžité použitie, manažéri budú vidieť prvé výsledky v Data Factory na druhý deň.

Pozrite si

Inteligentné hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a využitie?

Ďalšou výhodou, ktorou sa systém NIVY Watch odlišuje od konkurencie, je jeho otvorené riešenie. Dokáže sa rozšíriť o nové funkcie, ktoré požadujú zákazníci, ale tiež môžu použiť vlastné aplikácie pomocou nástrojov ako je Xamarin, JAVA, či vlastná vývojárska platforma Multi-eXperience Developer Platform.

Zdroj | Resco

Aká je cena týchto smarthodiniek? Podľa výrobcu pôjde o porovnateľné sumy, ako stoja hodinky od značiek Apple, Garmin či Samsung. Momentálne dostupná súprava obsahuje jeden kus NIVY Watch, jeden slot pre viac nabíjacích staníc (s 9 nabíjacími dokmi), jednu stolnú nabíjaciu stanicu pre vývojárov, tri majáky Bluetooth a 1 cloudovú organizáciu Data Factory. Cena tejto súpravy je 800 eur.

Neskôr pribudne vyhodnocovacia súprava NIVY Watch COVID-19. Balík za 2 000 eur bude obsahovať 4 kusy hodiniek, 1 vývojársky nabíjací dok, 4 pozície multinabíjaciej stanice, 3 kusy Bluetooth majákov a 1 cloudovú organizáciu Data Factory.

Zdroj | Resco

Hodinky majú dotykový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixlov, 800 mAh batériu a 59 g. Puzdro s priemerom 48 mm je vybavené odolnosťou IP67. Na výber je okrem žltej farby aj modrý, červený a mätový odtieň.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.