Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 23.6.2019

Sledujte všetky zdravotné dáta pomocou aplikácie Zdravie vo vašom iPhone

Sledujte všetky zdravotné dáta pomocou aplikácie Zdravie vo vašom iPhone
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Sledujte všetky zdravotné dáta pomocou aplikácie Zdravie vo vašom iPhone
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nedávno sme písali o aplikácii Happy Scale pre iOS aj v súvislosti so zdieľaním zdravotných dát s aplikáciou Zdravie. Čo je to vlastne za aplikáciu a ako funguje?

Možno ste už túto ikonu dávno odpratali do zabudnutej zložky na poslednú stranu, no aj váš iPhone má v sebe predinštalovanú šikovnú aplikáciu Zdravie. Na prvý pohľad však nemusí byť úplne jasné, na čo vlastne slúži.

Aplikácia Zdravie slúži na zhromažďovanie zdravotných dát o vašom tele zo všetkých aplikácií na jedno miesto. Športové náramky do aplikácie Zdravie zvyčajne odosielajú počet prejdených krokov a tep, inteligentné váhy sem posielajú údaje o hmotnosti a pomere tuku v tele, relaxačné a meditačné aplikácie sem zapisujú minúty všímavosti.

Zdroj | Apple

Dáta do aplikácie Zdravie nie sú iba zapisované, ale sú z nej aj čítané. Ak si napríklad zaznamenávate prijaté kalórie pomocou aplikácie MyFitnessPal, tá si z aplikácie Zdravie dokáže vytiahnuť informácie o vašej váhe, výške a aktívnych kalóriách pre daný deň. Vďaka takémuto zdieľaniu dát nemusíte tie isté dáta zapisovať do všetkých zdravotných a fitnes aplikácií samostatne.

Pozrite si

Google Fit – sprievodca vašim zdravím už aj na iOS

Ak aj nepoužívate žiadne takéto aplikácie a gadgety, dáta do aplikácie Zdravie môžete zadávať aj manuálne. Pri akomkoľvek zdravotnom údaji stačí klepnúť na ikonu “+” a vyplniť požadované údaje. Všetky zaznamenané dáta môžete vidieť zobrazené na dennom, týždennom, mesačnom a ročnom grafe.

V aplikácii Zdravie by ste určite nemali prehliadnuť ani kartu Zdravotné ID. Ide o vašu osobnú zdravotnú kartu, ktorá môže poskytnúť záchranárom a lekárom informácie o vaše zdraví v prípade, že by ste im ich nemohli poskytnúť vy. Zdravotné ID je dostupné zo zamknutej obrazovky aj bez zadania hesla.

Zdroj | Apple

Zdravotné ID môže obsahovať informácie o vašich zdravotných problémoch, alergiách, pravidelne užívaných liekoch a samozrejme aj tiesňových kontaktoch. Ak navyše na vašom iPhone použijete funkciu SOS, vybraným tiesňovým kontaktom bude odoslané upozornenie s vašou aktuálnou polohou.

Funkcia SOS sa spúšťa piatimi rýchlymi stlačeniami bočného tlačidla. Treba však myslieť aj na to, že okrem vašich tiesňových kontaktov budú automaticky kontaktované aj záchranné zložky.

Zdroj