Reklama

Šľahali z nich niekoľkometrové plamene! Elektrobusy sťahujú z liniek MHD

Zdroj | BFMTV
Igor Neštrák
Zdroj | BFMTV
Zdroj | BFMTV

Prevádzkovateľ verejnej dopravy v Paríži RATP po dvoch nedávnych požiaroch autobusov pozastavil prevádzku 149 elektro autobusov vyrobených značkou Bluebus skupiny Bolloré Group.

V 13. parížskom obvode na linke číslo 71, neďaleko národnej knižnice 29. apríla vypukol požiar v elektro autobuse Bluebus 5SE. Aj vďaka pohotovej reakcii vodiča nedošlo k zraneniu pasažierov. Požiar sa podarilo uhasiť 30 požiarnikom. Preventívne bola uzatvorená najbližšia stanica nachádzajúca sa najbližšie k miestu incidentu po dobu 2 hodín.

Pozrite si

Školáci v USA sa budú vyvážať na elektrických autobusoch!

Podľa očitých svedkov počas požiaru stúpal z elektro autobusu hustý čierny dym a požiar bol sprevádzaný výbuchmi na streche vozidla. Incident sa podarilo zachytiť na kamere.

V krátkej dobe ide už o druhý požiar elektrického autobusu Bolloré Bluebus 5SE. 4. apríla zachvátil požiar ďalší Bluebus 5SE v centre Paríža na bulvári Saint-Germain. Elektrický autobus bol úplne zničený, ale nikto nebol zranený. Prevádzkovateľ verejnej dopravy v Paríži RATP sa rozhodol dočasne pozastaviť prevádzku 149 elektro autobusov patriacich do rovnakej série Bluebus 5SE.

Zdroj | Bolloré

Výrobca Bolloré uviedol, že jej dcérska spoločnosť Bluebus aktívne spolupracuje s RATP a príslušnými úradmi na zisťovaní príčin požiarov. RATP má vo flotile 4700 vozidiel, z toho 500 je elektrických autobusov. Elektro autobusy dodávajú spoločnosti Bolloré, Alstom a Heuliez Bus od CNH.

Pozrite si

Slovensko má svoj prvý vlastný mestský vodíkový autobus, ponúkne štedrý dojazd

Elektro autobus Bolloré Bluebus 5SE je dlhý 12 metrov a dokáže prepraviť až 109 cestujúcich. Akumulátory o celkovej kapacite 441 kWh sú umiestnené na streche vozidla a dokážu zabezpečiť dojazd 320 kilometrov. Akumulátory použité v tomto elektro autobuse sú bez tekutých zložiek, bez niklu a kobaltu.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.