Reklama

Skype pre Symbian: oficiálne dostupný v Ovi Store

Imrich Maťo

Spoločnosti Nokia a Skype oznámili uvoľnenie aplikácie Skype pre prístroje Nokia založené na operačnom systéme Symbian. Skype pre Symbian umožní užívateľom smartfónov Nokia po celom svete využívať Skype na cestách prostredníctvom Wi-Fi či mobilného dátového pripojenia (GPRS, EDGE, 3G). Aplikácia je teraz zadarmo k stiahnutiu v Ovi Store.

Skype for Symbian

To je úvod tlačovej správy, vydanej oboma spoločnosťami. V nej je ďalej uvedené, že súčasná prvá verzia aplikácie Skype pre Symbian je kompatibilná s nasledujúcimi telefónmi Nokia s dotykovou obrazovkou: Nokia N97, Nokia N97 mini, Nokia X6, Nokia 5800 XpressMusic a Nokia 5530 i s ďalšími modelmi bez dotykovej obrazovky: Nokia E72, Nokia E71, Nokia E90, Nokia E63, Nokia E66, Nokia E51, Nokia N96, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N85, Nokia N82, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N79, Nokia N78, Nokia 6220 classic, Nokia 6210 Navigator a Nokia 5320.

Skype for Symbian

My k tomu ešte dodávame, že aplikácia Skype bola už niekoľko mesiacov dostupná priamo zo stránky Skype.com. Bola to však skúšobná beta verzia (v.0.9.0.0 Beta), ktorá mala už takmer úplnú funkčnosť. Prostredníctvom Ovi Store je momentálne dostupná prvá oficiálna verzia tohto klienta (v.1.0.0.2). Ak teda máte aktivované Ovi konto, stačí sa k nemu na Store.ovi.com prihlásiť a klienta Skype si stiahnuť priamo do mobilu. Aj samotná spoločnosť Skype poskytuje možnosť stiahnutia aplikácie, a to cez SMS správu s odkazom na stiahnutie, alebo po navštívení stránky skype.com/m cez internetový prehliadač v mobile.

Skype for Symbian

Používatelia mobilných telefónov, najmä smartfónov, využívajú na komunikáciu prostredníctvom svojho Skype konta rôzne aplikácie tretích strán. Medzi najznámejšie a najrozšírenejšie patria napríklad Fring alebo Nimbuzz. Skype postupne vyvíjal vlastnú aplikáciu pre mobilné zariadenia. A tak po verziách pre Nokia N800/N810, Nokia N900, iPhone, Windows Mobile (momentálne už nie je dostupná, ale stiahnuté aplikácie sú funkčné) či PSP sme sa dočkali aj verzie pre Nokie s operačným systémom Symbian. Po jej nainštalovaní a spustení sa môžete prihlásiť k svojmu kontu, alebo si vytvoriť nové konto priamo z mobilu. Po prihlásení máte k dispozícii plnohodnotnú komunikáciu, či už písomnú (chat, SMS), alebo aj hlasovú (medzi Skype užívateľmi, externé telefónne čísla). Tiež je možné zdieľanie obrázkov, videí a ďalších súborov. Takže, používatelia smartfónov Nokia majú, konečne, tiež možnosť využívať originálnu aplikáciu Skype. Pochopiteľne, aplikácia je bezplatná a spoplatnené sú len dáta, prenesené na jej stiahnutie a pri jej používaní.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.