Reklama

Skylink zdražuje. Odkedy a o koľko?

Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Začína to byť pravidlom, že v posledných týždňoch stúpajú ceny azda všetkého, už dávno to nie je len chlieb, mäso a benzín. Ceny dvíhajú aj telekomunikační operátori, najnovšie „predstavil“ nový cenník aj obľúbený Skylink.

Spoločnosť uvádza, že nemá inú šancu, ako reagovať na skokový rast prevádzkových nákladov v posledných mesiacoch spôsobený externými vplyvmi. Skylink nasleduje ďalších poskytovateľov TV služieb.

S účinnosťou od 1. novembra sa zvyšujú ceny niektorých programových balíčkov satelitnej TV. Dobrou správou je, že ceny balíčkov internetovej televízie zostávajú rovnaké. Ďalej sa predlžuje akciová ponuka satelitného balíčka Kombi+. Ten obsahuje nový program CANAL+ Sport a viacero ďalších filmových, dokumentárnych a detských programov. Do 31. marca 2023 si ho môžete objednať za 17,90 eur.

Obsah pokračuje pod reklamou

Záujemci o jednorazovú platbu za 2 až 12 mesiacov uhradia čiastku rovnajúcu sa násobku mesačného poplatku a počtu mesiacov. Spoločnosť upozorňuje, že niekoľkonásobná úhrada jednorazového predplatného programového balíčka, nezaručuje právo na čerpanie týchto služieb za súčasných cien aj po uplynutí 1 roka od úhrady.

Ako vyplýva z cenníka, niektoré prémiové služby sa skladajú z iných, „menších“ služieb. Kombi+ obsahuje Multi, služba Multi obsahuje Smart. Skylink umožňuje jednoduchý prechod z nižšej služby na vyššiu. Stačí uhradiť predplatné vyššej služby aspoň na jeden mesiac a platbu označiť špecifickým symbolom vyššej služby a variabilným symbolom, čo znamená posledných 10 čísel dekódovacej karty. Takto sa automaticky nastaví dĺžka autorizácie vyššej služby na určitý počet dní. Tento počet dní sa vypočíta nasledovným spôsobom: (nevyčerpaná čiastka za nižšiu službu + nová platba) / denná cena vyššej služby.

Na porovnanie prinášame ceny satelitných služieb, pri ktorých dochádza k zmene v pôvodnej a zvýšenej cene.

Satelitná službaCena do 31. 10. 2022 (eur)Cena od 1. 11. 2022 (eur)
Smart9,9011,60
Multi12,9015,20
Flexi 1011,5013,20
Film Europe7,207,60
CS7,107,40
Druhá karta3,704,40

Ako vidíte, našťastie nejde o markantné zvýšenie cien. Keď sa však aj takéto malé navýšenie nabalí s ostatnými položkami, v rodinnom rozpočte môže veľmi ľahko dôjsť k napätiu. Sledujte našu rubriku Ako ušetriť a s pomocou našich tipov nájdite priestor, kde môžete nejaké to euro ušetriť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.