Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 3.11.2010

Skyfire 2.0: Flash videá pre iOS prichádzajú

Marek Šimunek

Nemožnosť prehrávania Flash videí je zariadeniam s iOS neustále vyčítaná. Rovnako je známy aj odmietavý postoj riaditeľa spoločnosti voči tejto technológii vo všeobecnosti. O to prekvapivejšie je, že Apple dalo zelenú ďalšiemu alternatívnemu prehliadaču, ktorý okrem iného umožní prehrávanie väčšiny Flash videí vo vašom iOS zariadení.

Skyfire 2.0 pre iPhone

Internetový prehliadač Skyfire je pomerne známy už aj z iných platforiem. Najprv sa objavil ako alternatíva Internet Exploreru na Windows Mobile smartfónoch a neskôr aj na operačnom systéme Google Android. Tentokrát si vývojári zobrali na mušku Apple iOS, pre ktorý prinášajú takmer revolučnú funkciu. Skyfire 2.0 totižto dokáže okrem podporovaných HTML5 videí prehrať aj Flash videá. Ak sa na stránke objaví flash video, prehliadač ho automaticky detekuje, zobrazí malé pop-up okno a umožní jeho prehranie.

Skyfire 2.0 pre iPhone

Pýtate sa ako je to možné? A ako vôbec odmietavá spoločnosť Apple mohla niečo takéto pustiť do App Store? Odpoveď je v podstate jednoduchá. Skyfire 2.0, je totižto len nadstavbou pre zabudovaný internetový prehliadač Safari a pre prehrávanie Flash videí využíva konverziu videa v reálnom čase pomocou svojich serverov. Video, ktoré sa vráti naspať do vášho iOS zariadenia tak už nie je vo formáte Flash ale v podporovanom formáte HTML5. Nie je to síce také pohodlné ako priama podpora Flash, ale užívatelia tak budú mať k dispozícii omnoho viac videí, ktoré nie sú dostupné v podporovanom formáte. Bohužiaľ na internetové hry vo Flash musíte aj naďaľej zabudnúť. Internetový prehliadač Skyfire 2.0 je dostupný v App Store za cenu 2,39 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.