Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 18.3.2016

Sky bude prvou televíziou s virtuálnou realitou

Sky bude prvou televíziou s virtuálnou realitou
Zdroj | Sky
Števo Porubský
Sky bude prvou televíziou s virtuálnou realitou
Zdroj | Sky
Zdroj | Sky

Pojem virtuálna realita, resp. jeho skratku VR počúvame čoraz častejšie. Vo svete je už niekoľko desiatok výrobcov, ktorí sa venujú nielen tvorbe, ale aj prezentácii virtuálneho sveta. Momentálne je to hlavne cez virtuálne okuliare, ktoré sú schopné pomerne verne sprostredkovať 360° pohľad na virtuálnu realitu. Televízia vo VR tu ale ešte nebola. Až doteraz. Sky sa totiž chystá s kožou na trh.

Pozrite si

Virtuálna realita – boom či bublina?

Anglická televízna spoločnosť Sky už niekoľko rokov investuje do spoločnosti Jaunt, ktorá sa snaží priniesť virtuálnu realitu každému. Vytvorila unikátne nástroje a vlastnú 360° kameru Jaunt ONE na rýchle vytváranie a zdieľanie VR obsahu.

Zdroj | Sky

Vďaka úzkej spolupráci už v novembri minulého roka televízia priniesla prvú reportáž Migrants Crisis – The Whole Picture v 360°. Neskôr sa objavili ešte ďalšie dve reportáže. Na ich sledovanie bola potrebná len mobilná appka a pasívne VR okuliare alebo Facebook, ktorý 360° videá podporuje už niekoľko mesiacov.

Zdroj | Sky

Televízia však oznámila, že po úspešnom testovaní dnes oficiálne spúšťa vysielanie vo virtuálnej realite. Nepôjde ale o vysielanie klasickým spôsobom po kábli či cez satelit, ale cez internet. Sky VR Studio bude natáčať tie najzaujímavejšie momenty zo sveta v 360°.

Výsledný obsah bude môcť sledovať prakticky ktokoľvek  cez Facebook Sky News, alebo cez virtuálne okuliare Oculus Rift či Samsung Gear VR. Tento rok sa pritom Sky chystá predstaviť aj vlastnú VR aplikáciu na pohodlnejšie sledovanie VR obsahu na rôznych platformách.

Zdroj | Sky

Najnovším VR obsahom má byť dvojica videí z testovacej jazdy F1 Williams Mrtini Racing, ktorý by sa mal objaviť ešte dnes. Má ísť o dve videá – jedno priamo z monopostu F1, druhé z garáže tímu na barcelonskom okruhu.

V tomto roku by malo pribudnúť viac ako 20 VR reportáží z celého sveta. Televízna spoločnosť sa chce sústrediť hlavne na šport. Chýbať by nemala Tour de France, box, či Formula 1, ale ani viacero kultúrnych podujatí.

Zdroj