Reklama

Skvelý zvuk a čistý vzduch? Toto sú šialené slúchadlá Dyson Zone

Zdroj | Dyson
Michal Sobek
Zdroj | Dyson
Zdroj | Dyson

Spoločnosť Dyson určite mnohí z vás poznajú ako výrobcu naozaj skvelých vysávačov. Komu by napadlo, že sa pustí aj do audio príslušenstva. Dyson Zone to šikovne kombinujú s čističkou vzduchu.

Pozrite si

Dyson si patentoval robotický vysávač, ktorý dokáže zdolať aj schody

Samotné slúchadlá vyzerajú absolútne klasicky, teda dve mušle spojené hlavovým mostom. Kúzlo prichádza až vtedy, keď k nim pripojíte malú čističku vzduchu, ktorá zakrýva oblasť nosa a úst.

Dyson Zone prinášajú rovno dve prvenstvá. Je to prvý pokus spoločnosti v oblasti audio techniky a zároveň ide o prvú nositeľnú čističku vzduchu. Vývoj podľa spoločnosti trval až 6 rokov.

Cieľ spoločnosti Dyson pri tomto produkte spočíva v tom, že sa snaží bojovať proti hluku a znečisteniu ovzdušia. Vyprodukoval už 500 prototypov slúchadiel Zone.

Samotné zariadenie disponuje tromi režimami potlačenia okolitého hluku. Režim izolácia zapne funkciu ANC naplno, režim konverzácia zase vypne funkciu čistenia a zosilní váš hlas a režim transparentnosti aktivuje mikrofóny na vonkajšej konštrukcii slúchadiel, aby ste naplno počuli, čo sa vôkol vás deje.

Čo sa týka samotnej čističky, tak tam sa nachádza uhlíkový filter obohatený draslíkom, ktorý využíva na čistenie vzduchu elektrostatickú filtráciu. K dispozícii sú štyri režimy čistenia – nízky, stredný, vysoký a automatický. Posledný spomenutý režim by mal nositeľovi pomôcť prepínať medzi tromi režimami podľa potreby.

Štít by sa tiež nemal v žiadnom bode dotýkať tváre nositeľa, pripája sa iba ku konštrukcii slúchadiel a umožňuje dva bezkontaktné prúdy vyčisteného vzduchu prúdiaceho priamo do nosa a úst.

Zdroj | Dyson

Priezor a jeho filter čistia dýchací vzduch používateľa, ale Dyson Zone nie je zariadením špecifickým pre pandémiu Covidu, čo znamená, že nebude technologickou alternatívou pre rúška a respirátory.

Pozrite si

Ako na bezpečné heslo? Treba sa držať niekoľkých zásad

Zároveň spoločnosť Dyson zabudovala aj možnosť pridať rúško s utesneným okrajom. Pre tých, ktorí sa nachádzajú v prostredí s ešte vyšším rizikom, je k dispozícii tiež nástavec na respirátor typu FFP2.

Spoločnosť Dyson zatiaľ neoznámila oficiálny dátum uvedenia ani cenu slúchadiel, ale očakáva, že produkt bude dostupný online a v predajniach Dyson Demo Stores od jesene 2022.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.