Reklama

Skutočný 3D svet od Sony

Drahomír Piok

Japonsko sa ako prvé dočká komerčného predaja HMZ-T1, okuliarov s 3D obrazovkami. Jedná sa o jedinečný produkt, ktorý nemá v tejto sfére zatiaľ žiadnu konkurenciu. Pokiaľ si chcete sám vychutnať skvelý 3D film alebo zahrať zaujímavú hru, lepšie riešenie na trhu nenájdete. Začína sa písať nová kapitola.

Sony 3D okuliare

Vaše sukromné 3D

Keď prišlo k odhaleniu tohto produktu, tak ho väčšina považovala len za šialený projekt Sony, ktorý sa nikdy nedočká predaja. Na berlínskom výstavisku sa všetko zmenilo. Už 11 novembra si v Japonsku zakúpite HMZ-T1 za sumu lepšieho televízora, 600 €. Zážitok s 3D dojmom bol zatiaľ zo všetkých produktov najsilnejší a najvernejší. Spolu s virtuálnym 5.1 kanálovým zvukom, ktorý vypĺňal atmosféru som sa cítil ako sám v obrovskom kine. Okuliare totiž vytvárajú dojem, že sa dívate na 750“ obrazovku s diaľky 20 metrov.

Sony 3D okuliare

0,7″ s HD rozlíšením

V 3D okuliaroch sú použité dva OLED displeje s uhlopriečkou 0,7“s úžasným rozlíšením 1 280 x 720 bodov. Na neuveriteľne jemnom displeji je ale vďaka optickému systému z lúp možné od seba rozoznať jednotlivé pixely.  Veľkosť  HMZ-T1 je 180 x 168 x 36 mm a hmotnosť dosahuje 420 gramov. Pripájacia konzola disponuje dvomi HDMI vstupmi pre video a audio signál.

Sony 3D okuliare

Foto: Sony, techbox.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.