Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Škoda upozorní vodiča na prichádzajúci vlak ešte skôr než zbadá priecestie

Škoda upozorní vodiča na prichádzajúci vlak ešte skôr než zbadá priecestie
Zdroj | ŠKODA
Igor Neštrák
Škoda upozorní vodiča na prichádzajúci vlak ešte skôr než zbadá priecestie
Zdroj | ŠKODA
Zdroj | ŠKODA

Automobilka ŠKODA AUTO ponúka novú funkciu infotainmentu, ktorá slúži k zvýšeniu bezpečnosti na železničných prejazdoch. Aplikácia dokáže upozorniť na blížiaci sa vlak, čím znižuje riziko nehôd.

Aktuálne pridaná funkcia rozširuje možnosti aplikácie, ktorá upozorňuje vodiča pred vozidlami v protismere a dokáže upozorniť na riziko neúmyselného vjazdu do protismeru napríklad na diaľnici. O novej verzii aplikácie, ktorá ponúka túto novú funkciu sú majitelia vozidiel ŠKODA informovaný notifikačnou správou priamo vo vozidle.

Konkrétne polohy vlakových súprav sa prenášajú do cloudového úložiska, odkiaľ sa následne prenášajú do všetkých vozidiel ŠKODA vybavených aplikáciou Traffication, ktoré sa nachádzajú v blízkosti železničného priecestia kadiaľ vlak prechádza. Vodiča varuje svetelná a zvuková výstraha na stredovom displeji.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | ŠKODA

Služba je zatiaľ v testovacej prevádzke dostupná pre dopravcu Leo Exppress, automobilka však plánuje svoju službu rozšíriť aj na ďalších vlakových dopravcov. Aplikáciu Traffication možno nainštalovať do všetkých súčasných modelov ŠKODA okrem modelovej rady ENYAQ iV, ktorá je vybavená inou platformou.

Okrem výstrahy pred vlakmi aplikácia Traffication poskytuje mnoho ďalších informácií, ktoré získava od poskytovateľov dopravného spravodajstva ale aj priamo z ďalších vozidiel ŠKODA. Ide o upozornenia na zhoršené poveternostné podmienky, dopravné nehody alebo prejazdnosť ciest. Automobily ŠKODA dokážu odhaliť zníženú viditeľnosť podľa aktivovaných hmlových svetlometov. Aplikácia je dostupná v 32 európskych krajinách a varovanie zobrazuje v 23 jazykoch.

Zdroj