Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ŠKODA KAROQ - dravec na cesty i do terénu plný technológií

ŠKODA KAROQ - dravec na cesty i do terénu plný technológií
Zdroj | ŠKODA
Imrich Maťo
ŠKODA KAROQ - dravec na cesty i do terénu plný technológií
Zdroj | ŠKODA
Zdroj | ŠKODA

V septembri 2016 sme spoznali prvé veľké SUV z Mladej Boleslavi, automobil ŠKODA KODIAQ. Krátko po jeho predstavení sa začalo hovoriť o nástupcovi populárneho modelu YETI. Nedočkali sme sa iba faceliftovanej či vylepšenej verzie „Yetiho“. Spoznali sme nové SUV ŠKODA KAROQ!

Pozrite si

ŠKODA KAROQ sa na nič nehrá a plní sen o ideálnom SUV do mesta i mimo neho

Pozrite si

Videli sme ŠKODA VISION E takmer naživo!

Na svetovej premiére v múzeu Artipelag, v Gustavsbergu pri Štockholme (Švédsko), bol oficiálne predstavený a bez kamufláže ukázaný nový člen rodiny automobilov ŠKODA, kompaktné SUV s pomenovaním KAROQ. Mimochodom, podobne ako KODIAQ, aj KAROQ má svoj pôvod na Aljaške.

Zdroj | ŠKODA

Jeho meno a jeho písaná podoba sú odvodené od jazyka pôvodných obyvateľov Aljašky a je kombináciou slov „KAA’RAQ“ (auto) a „RUQ“ (šíp).

https://www.youtube.com/watch?v=rmhPqIxPCUk

Ak ste nevideli svetovú premiéru naživo, pozrieť si ju môžete zo záznamu na YouTube alebo Facebooku. Určite stojí za to. ŠKODA sa už stihla pochváliť, že priamy prenos alebo jeho záznam na niektorom z online kanálov videlo už viac ako milión užívateľov. Ale späť k autu.

Pozrite si

Škoda Kodiaq – mimoriadne praktické SUV

Zdroj | ŠKODA
Pozrite si

Škoda Kodiaq naživo priamo z berlínskeho predstavenia

Dizajn nového českého SUV, ako je vidieť, odzrkadľuje moderný a dynamický dizajnový jazyk automobilky. KAROQ dostane päť výkonných a úsporných motorov TSI a TDI s výkonom od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k), z ktorých štyri sú úplne nové.

Zdroj | ŠKODA

ŠKODA KAROQ ponúka nové asistenčné systémy, Full-LED svetlomety a vôbec prvýkrát sa v automobile značky ŠKODA objavuje Digital Instrument Panel, teda plne digitálny prístrojový panel. Nechýba ani systém druhého radu sedadiel VarioFlex alebo virtuálny pedál, uľahčujúci otvorenie zadného výklopného veka.

Pozrite si

ŠKODA SCALA je odsúdená na úspech

Zdroj | ŠKODA

KAROQ meria 438,2 x 184,1 x 160,5 cm a rázvor náprav dosiahol hodnotu 263,8 cm (263 cm – 4×4). ŠKODA je známa priestrannými batožinovými priestormi. KAROQ sa môže pochváliť objemom od 521 l do 1 630 l. Maximálny využiteľný objem batožinového priestoru pri dvojmiestnej konfigurácii a po vybratí sedadiel tvorí 1 810 l!

Pozrite si

Spoznali sme nové mestské SUV ŠKODA KAMIQ

Zdroj | ŠKODA
Zdroj | ŠKODA

Nové mobilné on-line služby ŠKODA Connect (Android app, iOS app) sú rozdelené do dvoch kategórií: Infotainment Online poskytuje informácie a navigáciu a Care Connect služby, ktoré pomáhajú pri poruchách a v núdzi. Platforma SmartLink+ so štandardmi Apple CarPlay, Android Auto a MirrorLink je súčasťou voliteľnej ponuky k základnému infotainment systému Swing.

Pozrite si

Vylepšená ŠKODA Octavia bude mať mega displej aj indukčné nabíjanie

Pozrite si aj video, ako funguje ŠKODA Connect, na ktoré sme sa pýtali pri predstavení modelu KODIAQ:

Zdroj | ŠKODA

V novom SUV ŠKODA KAROQ je k dispozícii široká paleta asistenčných systémov. K novým patrí napríklad Park Assist, Lane Assist alebo Traffic Jam Assist. K vyššej úrovni bezpečnosti prispievajú systémy Blind Spot Detect, Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov alebo Emergency Assist.

Zdroj | ŠKODA

Pre model ŠKODA KAROQ sú k dispozícii aj ďalšie asistenčné systémy. Udržujú dostatočný odstup od predchádzajúcich vozidiel, uľahčujú vodičovi prechádzanie z pruhu do pruhu alebo ho v jazdnom pruhu udržujú, upozorňujú na dôležité dopravné značky a asistujú pri parkovaní. Samozrejmosťou je adaptívny tempomat či asistent pre rozjazd do kopca.

Zdroj | ŠKODA

Prvýkrát vo vozidle značky ŠKODA bude k dispozícii tzv. Digital Instrument Panel, ktorý vodičovi automobilu ŠKODA KAROQ umožní nastaviť niektoré z usporiadaní veľkoplošného displeja v prístrojovom paneli.

Zdroj | ŠKODA

Ako by to bolo, keby v KAROQ-u chýbali SIMPLY CLEVER pomocníci. K dispozícii ich je viac ako 30, medzi nimi aj nové riešenia, napríklad elektricky ovládané piate dvere tlačidlom z interiéru, virtuálny pedál na otváranie piatych dverí, elektricky ovládané ťažné zariadenie a iné.

Zdroj | ŠKODA

Ak by sme chceli parafrázovať staré známe: „Kráľ zomrel, nech žije kráľ!“, môžeme povedať: „YETI odchádza, nech žije KAROQ“. A ako sa vám pozdáva novinka z Mladej Boleslavi?

Zdroj