Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Škoda ENYAQ iV 80 - Toto je najlepšia Škoda všetkých čias, navyše elektrická!

Škoda ENYAQ iV 80 - Toto je najlepšia Škoda všetkých čias, navyše elektrická!
Roman Calík
Škoda ENYAQ iV 80 - Toto je najlepšia Škoda všetkých čias, navyše elektrická!

Mali sme jedinečnú možnosť zajazdiť si na novinke Škoda ENYAQ iV 80, v súčasnosti najvýkonnejšej dostupnej verzii s najvyššou kapacitou batérie, na našich slovenských cestách. Aká je Škoda ENYAQ iV 80?

Veľké plne elektrické SUV sme si prebrali ráno, v rovnaký deň sme ho aj vrátili. Stačilo nám to na to, aby sme zistili, že toto bude medzi elektromobilmi veľký hit. Je to najlepšia Škoda všetkých čias. Nebude však pre každého.

Nie preto, že by vám nesadla, toto SUV si zamilujete od prvého momentu. Cena je však pomerne odvážna, aj keď treba priznať, že vo svete elektromobilov absolútne opodstatnená. Škoda ENYAQ iV 80, teda model s najväčšou batériou, vychádza v základe na 47 490 €. Základná výbava je však dostatočne bohatá. Keď sa však pripočítali k nášmu modelu všetky tech vychytávky vrátane head-up displeja s rozšírenou realitou, množstvo asistenčných systémov v balíku Assisted Drive Plus, výsledná cenovka sa zastavila na 61 499 €.

Na jazdu sme sa ale veľmi tešili. Verzia ENYAQ iV 80, s najväčšou batériou, má v tomto prípade využiteľných 77 kWh a podľa metodiky WLTP dojazd 537 kilometrov. Samozrejme reálny dojazd závisí od štýlu jazdy, dokonca aj ročného obdobia, ktorým sú elektromobily celkom ovplyvnené. 400 kilometrov však prejdete určite.

Pozrite si

Škoda ENYAQ iV 80 – vyskúšali sme najlepšie auto z Čiech, elektrina mu sekne

Pozrite si naše dojmy z novinky vo videu, ktoré sme počas krátkeho zoznámenia sa s ENYAQ iV 80 pre vás pripravili. Dozviete sa, ako ENYAQ jazdí, aké technológie ponúka, ale i to, ako sa nabíja, či koľko prejde na „plnú“.

Pozrite si

55 detailov prvej elektrickej ŠKODA ENYAQ iV na Slovensku

Škoda ENYAQ iV 80 bude určite patriť k elektromobilom, ktoré na cestách budeme vídať častejšie. Vo videu nájdete odpoveď, prečo si to myslíme.

Ak radšej čítate, ako pozeráte, naše dojmy z prvej jazdy si môžete prečítať v našom podrobnom článku Škoda ENYAQ iV 80 – vyskúšali sme najlepšie auto z Čiech, elektrina mu sekne.