Reklama

SIM kartu od 4ky kúpite on-line, overíte sa cez tvárovú biometriu

Zdroj | 4ka
Števo Porubský
Zdroj | 4ka
Zdroj | 4ka

Operátor 4ka spustil možnosť aktivácie SIM karty pomocou tvárovej biometrie. Stačí mať občiansky preukaz, vek nad 16 rokov a SIM karta s názvom Rýchla SIMka môže byť vaša.

Navyše je SIM kartu možné kúpiť v sieťach 4 partnerov operátora po celom Slovensku. Nejde pritom o Slovenskú poštu.

Naopak, Rýchlu SIMku je možné si kúpiť v sieťach FaxCopy, Alza, EcoPhone, Ševt a AGEM Computers. U všetkých partnerov stojí SIM karta zhodne, a to 1 € a nula eur na prvých 30 dní za paušál na skúšku podľa toho, aké má daná sieť v predaji.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | 4ka

Rozdiely sú v tom, že FaxCopy či Ševt vám dajú 4-eurový kredit, ak si u nich nakúpite za 10 €. Ostatní traja partneri predávajú SIM kartu za 1 € s 1-eurovým kreditom. Nutnosťou je i to, aby si budúci klient operátora v danej sieti aj niečo zakúpil, či už služby, alebo tovar.

Rozdielne sú aj programy, teda mesačné paušály v konkrétnych sieťach partnerov. Fax Copy, Alza a EcoPhone ponúkajú programy Sloboda Dáta a Sloboda pre mladých + dáta navyše. V sieti Ševt kúpite SIMku s programom Sloboha pre mladých + dáta navyše. V sieti AGEM Computers je v predaji SIM karta s programom Sloboda dáta.

Mimochodom, Rýchlu SIMku nekúpite nikde inde, iba vo vyššie spomínanej partnerskej sieti. Na Rýchlu SIMku je možné si dodatočne preniesť aj svoje aktuálne číslo, keďže operátor prenáša čísla pomerne neštandardne.

Zdroj | 4ka

Ako si aktivovať SIMku od 4ky?

„Zásadnou novinkou je, že Rýchlu SIMku si vie zákazník aktivovať digitálne. Stačí, ak si stiahne do telefónu našu aplikáciu Moja 4ka. Stačí mať vek nad 16 rokov a mať poruke občiansky preukaz,“ hovorí obchodný riaditeľ 4ky Ján Mrva.

Na aktiváciu nie je potrebné navštíviť pobočku, celá registrácia SIM karty prebieha digitálne. Digitálnou aktiváciou môže prejsť každý, kto dosiahol vek aspoň 16 rokov a má občiansky preukaz. Registrácia SIM karty podľa operátora zaberie len pár minút a po overení údajov sa SIM aktivuje najneskôr do 24 hodín. Pre bezpečné overenie totožnosti využíva 4ka inovatívne biometrické overenie tváre, ktoré pre operátora zabezpečuje Tatra banka. 

Mimochodom, tvárovú biometriu pri aktivácii svojich vybraných služieb využíva už aj Slovak Telekom (zatiaľ len pri Predplatenke) i Orange u svojich existujúcich zákazníkov už nejaký ten mesiac.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.