Reklama

Silicon Power Blaze B10: pri práci sa červená

Marek Šimunek

Už vás nebavia bežné USB flash disky a hľadáte nový, neokukaný disk a tiež taký, ktorý vám bude slúžiť aj niekoľko rokov? Riešením pre vás môže byť nový USB flash disk Silicon Power Blaze B10, ktorý okrem podpory rýchleho rozhrania USB 3.0 prekvapí aj tým, že sa počas pracovného nasadenia červená.

Silicon Power Blaze B10

Mnoho z užívateľov ešte nemá počítače vybavené najnovším rozhraním USB 3.0, avšak tento pokrok na seba nenechá dlho čakať. Preto je možno práve teraz najvhodnejší čas začať s nákupom príslušenstva s podporou aj tohto rozhrania. Celkom vhodným štartom môže byť napríklad nový USB kľúč s nezameniteľným dizajnom a pomerne zložitým názvom Silicon Power Blaze B10. Výnimočnosť tohto kľúča však nie je v dlhom názve ale v tom, že sa dokáže červenať. Nie že by sa červenal od hanby ako väčšina ľudí, ale vďaka použitiu látky reagujúcej na teplo v grafických prvkoch na povrchu kľúča sa dokáže začervenať ak sa používaním zohreje elektronika vnútri kľúča. Ak ho teda nepoužívate je modrý, pri plnom vyťažení sa však farba mení až do ohnivo červenej.

Silicon Power Blaze B10

Aj mimo vymoženosti, ktorú Blaze B10 istotne odkukal od chameleóna vás tento model nesklame ani v ostatných parametroch. Popri doživotnej záruke totižto ponúkne tri rôzne kapacity a to konkrétne 8 GB, 16 GB a 32 GB. B10 nebude vďaka podpore USB 3.0 žiadnym slimákom a pri čítaní dát si siahne na rýchlosti prenosov na hranici 70 MB/s, čo je veľmi príjemná hodnota najmä pri porovnaní s predchádzajúcou verziou USB 2.0 a jej maximálnou kapacitou prenosu 480 MB/s. Silicon Power Blaze B10 je kompatibilný s operačnými systémami Windows XP, Vista, Windows 7 ako aj Mac OS X od verzie 10.3 a tiež s Linuxom 2.6 a vyšším. Súčasťou balenia je aj kryptovací softvér Power Silicon Widget, ktorý sa  postará o zabezpečenie vašich dát uložených na tomto záznamovom médiu a poskytne vám sedem možností ako zálohovať a zabezpečiť vaše citlivé údaje.

Fotky: www.silicon-power.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.