Reklama

Sigfox predstavil lokalizačné zariadenie Bubbles a sledovaciu nálepku Sigfox ID

Zdroj | Sigfox
Richard Pliešovský
Zdroj | Sigfox
Zdroj | Sigfox

Sigfox je francúzska spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2009. Orientovala sa na vytváranie bezdrôtových sieti s pripájaním objektov s malou spotrebou elektriny, napríklad elektromerov. Dnes patrí medzi svetových lídrov v poskytovaní siete pre Internet vecí (IoT).

Sigfox oznámil na výročnej konferencii Sigfox Connect v Berlíne niekoľko prelomových noviniek. Prvou z nich je lokalizačné zariadenie Bubbles, ktoré dokáže presnejšie lokalizovať polohu, ako to bolo pri službe Sigfox Atlas.

Zdroj | Sigfox

Druhou novinkou je SFID nálepka Sigfox ID, ktorá bude spolupracovať práve s Bubbles. Keď signál z nálepky zachytí Bubbles, odošle jej ID do cloudu, ktorý identifikuje polohu sledovaného objektu.

Spoločnosť Sigfox sa pochválila, že v súčasnosti ponúka najväčšiu sieť, aspoň z hľadiska pokrytia populácie. Od roku 2013, keď firma nainštalovala svoju prvú anténu, sa jej globálne pokrytie rozšírilo až tak, že teraz má pokryté územie, ktoré reprezentuje 90 % svetového HDP. Výhody jej bezpečnej siete tak môže využívať už viac než miliarda ľudí v 53 krajinách sveta. Najnovšie sa do siete Sigfoxu pridáva Rakúsko, Rumunsko, Nórsko no aj Honduras a Peru. Žiadny iný operátor neponúka podobné rozhranie a rozsah poskytovaných služieb.

Zdroj | Sygfox

Zlepšovanie pokrytia siete majú na starosti lokálni operátori Sigfoxu, na ktorých aj padá zodpovednosť za kvalitu ponúkaných služieb. Práve pre ich podporu pripravuje Sigfox kompaktnú mikrobázovú stanicu (mikro BTS), ktorú si dokáže spojazdniť aj koncový používateľ. Bude mať rozmery domáceho Wi-Fi routra a na inštaláciu bude stačiť len pripojenie na internet cez Ethernet, alebo 4G modem.

Mikro BTS bude prínosná pre zákazníkov naprieč celým spektrom a v mnohých oblastiach priemyslu umožní rýchle rozšírenie siete Sigfox za prijateľnú cenu.

Martin Komínek, riaditeľ slovenského Sigfox operátora SimpleCell Networks Slovakia

Využitie nájde pri pokrytí rozľahlých interiérov, ale aj exteriéru. Jedna takáto stanica dokáže pokryť celú kancelársku budovu, alebo stovky štvorcových kilometrov a umožní tak používať IoT aj tam, kde to dovtedy nebolo možné.

Spolupráca Sigfoxu s mapovou spoločnosťou HERE prináša novú službu Atlas WiFi, vďaka ktorej sa dosiahne optimalizácia celosvetového dodávateľského reťazca pre logistické firmy. Nízke náklady spojené s malou spotrebou energie ju predurčujú na vonkajšie aj vnútorné sledovanie majetku a vytvárajú nové odvetvie logistického IoT.

Atlas WiFi pomôže prepravným spoločnostiam lokalizovať prevážaný tovar, optimalizovať jeho presun no aj zvýšiť dôveryhodnosť ponúkaných služieb. Služba Atlas WiFi kombinuje technológiu lokalizácie pomocou triangulácie sily signálu viacerými Sigfox stanicami, ako aj odoslaním MAC adries blízkych Wi-Fi routerov. Pomocou tejto technológie je možné presnejšie určiť polohu objektov aj bez použitia finančne nákladnejšieho GPS.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.