Reklama

Shuttle rozšírilo svoj počítačový rad typu all-in-one

Zdroj | Shuttle
Richard Pliešovský
Zdroj | Shuttle
Zdroj | Shuttle

Počítače typu all-in-one sú obľúbené v súkromnom ako aj podnikateľskom sektore. Spoločnosť Shuttle sa orientuje hlavne na podnikateľov, ponúka tri rôzne veľkosti obrazovky: 11,6, 15,6 a 19,5 palcov. Nový model P51U má 15,6-palcovú dotykovú obrazovku s Full HD rozlíšením a procesory Whiskey Lake od Intelu.

Nemecká spoločnosť Shuttle rozširuje svoju úspešnú radu XPC all-in-one, ktorá teraz zahŕňa štyri rôzne platformy. Novinka je založená na procesorovej technológii Whiskey Lake od Intelu. Okrem kapacitnej dotykovej obrazovky má model Shuttle Barebone P51U predný panel s certifikátom IP54, ktorý zabezpečuje ich odolnosť voči špliechajúcej vode a prachu. Keďže ide o počítač bez ventilátorov, dokáže pracovať bez prestávky aj vo vlhkom či prašnom prostredí 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Zdroj | Shuttle

Úsporný dvojjadrový procesor Intel Celeron poskytuje požadovaný výpočtový výkon. Spolu s X50 je P51U druhým modelom Shuttle vo veľkosti 15,6“, no je prvým s kapacitným IPS displejom, ktorý umožňuje ľahkú a intuitívnu obsluhu. Jeho kompaktné rozmery (39,3 × 27,3 × 4 cm) naznačujú, že sa ľahko zmestí kamkoľvek.

Zdroj | Shuttle

Shuttle Barebone P51U je ideálny pre maloobchodný reštauračný sektor. Vo vnútri sa nachádza efektívny, no výkonný procesor Intel Celeron 4205U (2 x 1,8 GHz). Grafika je vo forme grafického čipu HD Graphics 610. K dispozícii sú dva sloty na uloženie maximálne 32 GB RAM DDR4 SO-DIMM. Kompaktný podvozok poskytuje priestor pre jeden 2,5-palcový disk (HDD alebo SSD) a jeden NVMe SSD vo formáte M.2.

S P51U poskytujeme ešte širšiu a flexibilnejšiu ponuku pre segment POS. Jeho nové chytré funkcie otvárajú ďalšie možnosti, ukazujú kde a ako môžu byť použité.

Tom Seiffert, vedúci marketingu Shuttle

O konektivitu sa stará šesť USB portov na vonkajšej strane a jeden interný USB port, čítačka kariet a dva COM porty. Prostredníctvom HDMI a VGA je možné pripojiť ďalšie dva displeje. V zariadení ďalej nájdeme integrovanú webkameru, mikrofón, reproduktor, WLAN, Bluetooth a Gigabit Ethernet.

Zdroj | Shuttle

Individuálne nastaviteľný stojan môže byť odstránený a nahradený držiakom VESA na pripevnenie P51U k ramenám monitora, stenám alebo iným povrchom.

Dva ďalšie COM porty (PCP21) sú k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo. Po prvýkrát v systéme Shuttle XPC je model P51U k dispozícii s nabíjateľnou batériou ako mobilným zdrojom.

Pozrite si

Shuttle predstavilo nové all-in-one počítače odolné voči vode a prachu

Doplnková lítium-iónová batéria je užitočná nielen pri výpadku prúdu, ale umožňuje aj autonómnu prevádzku až sedem hodín (v závislosti od použitia). Aby sa to uľahčilo, má P51U vpredu integrovanú nabíjaciu elektroniku a stavovú LED diódu.

Odporúčaná cena základného modelu XPC Barebone P51U je 506 eur s DPH.

Zdroj | Shuttle
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.