Reklama

Shine vám povie aká je vaša kondička

Marek Šimunek

Fitness monitor nemusí mať vždy veľkosť menšieho smartfónu. Dôkazom je nový gadget s názvom Shine, ktorý je malý ako bežná minca a pritom poskytne viac ako dostatok informácií o vašom pohybe.

Misfit Shine

Shine sa ešte minulý rok objavil ako start-up projekt na servery Indiegogo, čo je obdoba známeho Kickstartera a v súčasnosti sa už dostáva do predaja v niekoľkých krajinách. Napríklad v Amerike si ho môžete zakúpiť za 99,95 USD (74,81 €). Čo to vlastne Shine je? Je to monitor vašej aktivity, podobne ako Nike FuelBand, alebo Jawbone Up. Toto malé zariadenie je vytvorené z hliníka používaného pri výrobe lietadiel a jeho senzory sledujú vašu chôdzu, športy ako plávanie, beh, alebo bicyklovanie, ale aj váš spánok.

Zistené údaje sú následne synchronizované do samostatnej iOS aplikácie, ktorá vám pomáha v sledovaní vašich cieľov, zobrazuje štatistické údaje a poskytuje množstvo informácií o úrovni vašej kondície. Jedinú informáciu o stave zariadenia poskytuje malá LED dióda. Bude zaujímavé sledovať, ako sa Shine osvedčí v tak preplnenom trhu rôznych Fitness monitorovacích zariadení, potešením však ostáva, že na rozdiel od niektorých konkurenčných riešení nemusíte Shine nosiť iba na náramku, hoci okrem náhrdelníku si z neho môžete urobiť aj štýlový náramok.

Misfit Shine

Foto: misfitwearables.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.