Reklama

Sharp vyvinul 3D kameru pre mobilné zariadenia

Imrich Maťo

Sharp ako prvý vyvinul 3D kamerový modul pre mobilné zariadenia, schopný zaznamenať 3D video vo vysokom rozlíšení. Kľúčové zariadenie na jednoduché vytváranie 3D videa je k dispozícii.

Informácia, poskytnutá spoločnosťou Sharp prostredníctvom tlačovej správy, priblížila možnosť vytvárania 3D videa pomocou mobilných zariadení, vďaka prvému takto zameranému 3D kamerovému modulu, schopnému zaznamenať 3D video vo vysokom rozlíšení (720p). S expedíciou vzoriek Sharp začne už v júli a hromadnú výrobu spustí ešte v priebehu roka 2010. 3D obrazy sú zložené z dvoch pohľadov prijatých pomocou dvoch kamier, ktoré súčasne zachytávajú samostatné obrázky pre pravé a ľavé oko. V dôsledku toho 3D kamera vyžaduje periférnu sústavu obvodov na použitie obrazového spracovania na dva obrazy, napríklad pre nastavenie farieb, alebo na správnu polohu medzi obrazmi z oboch kamier.

Sharp 3D camera modul

Súčasný 3D kamerový modul, vyvinutý Sharp-om, obsahuje funkcie pre spracovanie dát obrazového výstupu pre ľavú a pravú kameru, vrátane spracovania farebnej synchronizácie pre nastavenie farieb a jasu, časové synchronizačné spracovanie na synchronizovanie načasovania video signálu a kontroly spracovania optickej osi do správnej pozície. Okrem toho, technológia Fast Readout rýchlo prevedie video dáta z obrazového snímača, čo umožňuje zachytenie 3D obrazov vo vysokom rozlíšení v HD režime. O prvom 3D fotoaparáte FUJIFILM FinePix REAL 3D W1 sme už písali v časopise BCMOBIL & TECHBOX číslo 11-12/2009, ten však využíva na snímanie 3D obrazu dva samostatné objektívy. Použitím tohto modulu pre fotoaparáty v mobilných zariadeniach, ako sú digitálne fotoaparáty, mobilné telefóny, smartfóny a pod., môže výrazne prispieť k vývoju širokej škály nových, inovatívnych komunikačných nástrojov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.