Reklama

Sharp predstavil prototyp 3D mobilného zariadenia

Erik Birčák

Aj keď začína byť trh s 3D televíziami a monitormi mierne preplnený, vody 3D mobilných zariadení sú stále značne neprebádané. Spoločnosť Sharp sa toho chopila a jej “mobil” sa nesie v znamení 3D. Má 3D displej, 3D kameru a 3D video výstup o ktorý sa postará HDMI.

3D Prototyp od Sharpu vyzerá ako smartfón. Ideálny na android.

Aj keď sa stále pozeráme iba na prototyp mobilného 3D zariadenia od Sharpu, ktorý sa pravdepodobne nikdy nedostane do predaja v takejto podobe, toto malé zariadenie zvládne prekvapivo mnoho. Nám sa tak naskytá pohľad na aktuálnu úroveň 3D technológie v takto malom merítku. Prototyp disponuje paralaxným 3D displejom, pri ktorom nie je nutné používať 3D okuliare (podobný nájdete napríklad u Nintenda 3DS) ako aj 3D kamerou s dvoma objektívmi a 3D výstupom vo forme HDMI. Výsledný obraz, nie je najlepší a vyblednuté farby či šum v obraze sú príznakmi videí tohto modelu. Podstatným však ostáva fakt, že prístroj skutočne funguje a 3D video v rozlíšení 400 x 480 b. je možné napríklad priamo pozerať na 3D televízii po prepojení káblom (prístroj dokázal natáčať klasické 2D videá v rozlíšení 800 x 480 b.).

Realtime prenos 3D obrazu na TV. Rozlíšenie a kvalita nič moc ale funguje to.

Aj keď sú možnosti 3D nakrúcania cez mobil stále iba v plienkach, v mnohom pripomínajú práve začiatku klasických fotoaparátov či kamier v mobilných telefónoch. Je iba na Sharpe a jeho konkurencii, či sa im v dohľadnej dobe podarí súčasnú technológiu vylepšiť a my sa dočkáme 3d chytrých telefónov.

Úsmev prosím :)

Zdroj a fotografie : Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.