Reklama

Sharp predstavil 3D LCD dotykový displej bez potreby okuliarov

Imrich Maťo

Spoločnosť Sharp Corporation predstavila nový dotykový 3D LCD displej s najvyšším jasom, umožňujúci prepínanie medzi 2D a 3D módom a nevyžadujúci použitie špeciálnych okuliarov. Je ideálny na využitie v mobilných zariadeniach, ako sú digitálne kamery, mobilné telefóny či smartfóny.

Sharp

Novo vyvinutý 3D LCD displej využíva systém paralaxnej bariéry na zobrazenie 3D obrázkov. Tento systém s radom vertikálnych štrbín, je začlenený do bežného LCD na kontrolu dráhy svetla, dopadajúceho na pravé a ľavé oko, vytvárajúc tak dojem hĺbky. Ako vieme, konvenčné 3D LCD s týmto systémom mali problémy pri zobrazovaní vysoko kvalitných obrázkov v 3D režime. 3D LCD, vyvinutý Sharpom, výrazne zlepšuje kvalitu obrázkov tým, že dosahuje vysoký jas a nízky crosstalk vďaka zdokonaleniu CG-Silicon technológie a optimalizácie paralaxnej bariéry.

SharpSharp

Zdokonalenie CG-Silicon technológie zabezpečilo zmenšenie šírky vedenia v LCD paneli, umožnilo zvýšenie prietoku svetla a zdvojnásobenie jasu (až 500 cd/m2, priemyselne najvyššia hodnota) v porovnaní s konvenčným modelom. Pritom je hrúbka takéhoto modulu LCD, navyše dotykového, približne rovnaká, ako pri klasických 2D displejoch. 3D obrazy môžu byť zobrazované aj vo vertikálnej aj v horizontálnej polohe displeja, čo je ideálne pre náročné zariadenia, ako sú napríklad smartfóny. Sharp taktiež vyvíja nedotykový 3D LCD displej, s ktorého masovou výrobou by mal začať ešte v prvej polovici roku 2010.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.