Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sharp predstavil 3D LCD dotykový displej bez potreby okuliarov

Sharp predstavil 3D LCD dotykový displej bez potreby okuliarov
Imrich Maťo
Sharp predstavil 3D LCD dotykový displej bez potreby okuliarov

Spoločnosť Sharp Corporation predstavila nový dotykový 3D LCD displej s najvyšším jasom, umožňujúci prepínanie medzi 2D a 3D módom a nevyžadujúci použitie špeciálnych okuliarov. Je ideálny na využitie v mobilných zariadeniach, ako sú digitálne kamery, mobilné telefóny či smartfóny.

Sharp

Novo vyvinutý 3D LCD displej využíva systém paralaxnej bariéry na zobrazenie 3D obrázkov. Tento systém s radom vertikálnych štrbín, je začlenený do bežného LCD na kontrolu dráhy svetla, dopadajúceho na pravé a ľavé oko, vytvárajúc tak dojem hĺbky. Ako vieme, konvenčné 3D LCD s týmto systémom mali problémy pri zobrazovaní vysoko kvalitných obrázkov v 3D režime. 3D LCD, vyvinutý Sharpom, výrazne zlepšuje kvalitu obrázkov tým, že dosahuje vysoký jas a nízky crosstalk vďaka zdokonaleniu CG-Silicon technológie a optimalizácie paralaxnej bariéry.

SharpSharp

Zdokonalenie CG-Silicon technológie zabezpečilo zmenšenie šírky vedenia v LCD paneli, umožnilo zvýšenie prietoku svetla a zdvojnásobenie jasu (až 500 cd/m2, priemyselne najvyššia hodnota) v porovnaní s konvenčným modelom. Pritom je hrúbka takéhoto modulu LCD, navyše dotykového, približne rovnaká, ako pri klasických 2D displejoch. 3D obrazy môžu byť zobrazované aj vo vertikálnej aj v horizontálnej polohe displeja, čo je ideálne pre náročné zariadenia, ako sú napríklad smartfóny. Sharp taktiež vyvíja nedotykový 3D LCD displej, s ktorého masovou výrobou by mal začať ešte v prvej polovici roku 2010.