Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sharp odhalil Aquos R6 s masívnym 1" senzorom fotoaparátu

Sharp odhalil Aquos R6 s masívnym 1" senzorom fotoaparátu
Zdroj | Sharp
Michal Spiegel
Sharp odhalil Aquos R6 s masívnym 1" senzorom fotoaparátu
Zdroj | Sharp
Zdroj | Sharp

Pri tomto smartfóne bude hrať fotoaparát nezanedbateľnú úlohu a to doslova. Sharp Aquos R6 ponúka až 1″ snímač fotoaparátu.

Ten ponúka až 20 Mpx rozlíšenie a podieľala sa na ňom Leica. Kým ostatní výrobcovia smartfónov sa predbiehajú v tom, kto prinesie viac fotoaparátov, v Sharpe sa rozhodli staviť na jeden a to poriadny. Výsledkom by mali byť kvalitné fotografie obohatené o plnohodnotný bokeh efekt, čiže zábery s hĺbkou a rozmazaným pozadím. Ukážky fotografií, aké tento smartfón zvládne, si môžete pozrieť na oficiálnej produktovej stránke.

Zdroj | Sharp
Pozrite si

Sharp AQUOS V – nadupaná stredná trieda?

Po dizajnovej stránke ide o štandardný takmer bezrámčekový smartfón, ktorý má bočné hrany jemne zahnuté po vzore juhokórejského Samsungu.

Prednú časť tvorí 6,6″ OLED displej s 240 Hz obnovovacou frekvenciou, čo sa bude ideálne hodiť aj pri hrách. Svietivosť dosiahne slušných 2 000 nitov. V obrazovke nebude chýbať zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

Pod „kapotou“ smartfónu nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 888, 12 GB RAM a 128 GB úložisko s možnosťou rozšírenia cez microSD kartu. Výbornou správou je veľká 5 000 mAh batéria. Systém pobeží na Android 11 a samozrejme bude podporovať aj 5G internet.

Smartfón tiež disponuje dedikovaným tlačidlom, s ktorým môžete aktivovať Google Assistanta. Čo je zaujímavé je prítomnosť 3,5 mm jacku, ktorý už väčšina smartfónov zrušila.

Zdroj | Sharp
Pozrite si

Sharp Aquos R5G zaujme možnosťou točiť široké 8K video alebo 120 Hz displejom

Novinka Sharp Aquos R6 bude dostupná od júna 2021 v Japonsku v čiernom a bielom farebnom spracovaní. Informácie o dostupnosti v ostatných krajinách či cene zatiaľ uverejnené neboli. Pravdepodobne pôjde o smartfón dostupný exkluzívne iba v Japonsku.

Zdroj