Reklama

Sharp IS03: Retina displej v podaní Sharpu

Marek Šimunek

Japonská spoločnosť Sharp sa rozhodla predstavením svojho modelu IS03 vstúpiť na trh smartfónov s operačným systémom Android. Sharp ISO3 nie je však len prvým Android smartfónom tejto značky ale všeobecne prvým Androidom, ktorý má rovnako jemný displej ako nedávno predstavený Apple iPhone 4.

Sharp IS03

Dizajnovo nový Sharp IS03 nápadne pripomína iPhone, a nielen svojím dizajnom bude tomuto fenoménu konkurovať. Ako prvý telefón po uvedení iPhone 4 bude IS03 disponovať displejom s jemnosťou rovnajúcou sa Apple RETINA displeju spoločne s ASV (Advanced Super View), čo je obdoba technológie IPS používanej spoločnosťou Apple pre dosiahnutie väčších pozorovacích uhlov. Uhlopriečka displeja je 3,5“ a poskytuje rovnaké rozlíšenie ako iPhone 4, teda 960 x 480 bodov. Špecialitou Sharpu IS03 je energeticky nenáročný mód displeja, ktorý je schopný zobrazovania informácii o zmeškaných hovoroch a iných udalostiach bez aktívneho podsvietenia displeja.

Sharp IS03

Sharp IS03 však oslní aj inými parametrami. Ako operačný systém je použitý Android 2.1. Procesor Snapdragon QSD8650 disponuje taktom 1 GHz, avšak informácie o veľkosti pamäte chýbajú. Známa je len podpora microSD kariet. Konektivitu zastupuje Wi-Fi b/g a Bluetooth 2.1 modul v spojení s EVDO a GPS. Integrovaný fotoaparát je už takmer samozrejmosťou a v prípade IS03 je to 9,6 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, stabilizáciou obrazu a možnosťou natáčania HD videa. Okrem tohto všetkého nájdete v Sharpe IS03 aj TV tuner so zabudovanou anténou a funkciu pre vykonávanie bezkontaktných platieb, ktorú je možné využiť napríklad v metre. Bohužiaľ na našom trhu sa s týmto zázrakom pravdepodobne nestretneme, nakoľko IS03 je určená pre Japonský trh a operátora KDDI au, kde sa objaví v priebehu novembra tohto roku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.