Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!

Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!
Števo Porubský
Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!

Japonsko je krajinou extrémistov. Nemyslím teroristov, ale vedcov a inžinierov, ktorí neustále svetu dokazujú, že sú o generáciu vpredu. Posledným dôkazom sú aj dve novinky od spoločnosti Sharp s názvom Galapagos 003SH a 005SH.

 

Sharp Galapagos 003SH a 005SH

Čo majú znamenať tie predivné názvy? Nič. Ide o označenie prvých dvoch reálne dostupných mobilných telefónov (ak sa tak ešte vôbec dajú nazvať) s 3D displejom bez nutnosti okuliarov! Možno si nepamätáte, no Sharp takýto displej s rozlíšením 480 x 800 b. svetu ukázal už začiatkom apríla (Sharp predstavil 3D LCD dotykový displej bez potreby okuliarov) a už vtedy sa hovorilo o blízkom využití. Výrobca displej doladil a osadil ho do týchto dvoch noviniek, ktoré sa líšia jedine výsuvnou klávesnicou a fotoaparátom. Nižší model nebude mať QWERTY klávesnicu, no zato 9,6 Mpx fotoaparát s HD (720p) videom. Model Glapagos 005SH bude s klávesnicou a „len“ 8 Mpx fotoaparátom. Rovnako ponúkne aj HD video. Výrobca sa predbežne nebojí o 3D obsah. Jeden z najväčších výrobcov hier, Capcom, ohlásil už niekoľko titulov s transformáciou do 3D!

Sharp Galapagos 003SH a 005SH

Obe novinky budú pracovať na 1 GHz procesore Snapdragon a obrej RAM i ROM. Ako operačný systém poslúži dobre známy OS Android 2.2 Froyo. Z ďalšej výbavy nie je už prakticky nič zaujímavé. Veď plnú dátovú podporu máme aj u nás, rovnako ako GPS, microSDHC karty či Bluetooth. Obe novinky sa objavia u japonského operátora Softbank. Nižší model bude v ponuke ešte do konca roka, model 005SH bude na trhu začiatkom roka 2011. A čo ostáva nám? Čakať kým sa aj ďalší výrobcovia nerozhodnú vyrábať 3D displeje bez nutnosti 3D okuliarov a potom aby sa rozšírili do masovej výroby. Až niekedy potom sa dostanú podobné vychytávky aj k nám, do Európy. A čo bude v tom čase v Japonsku? Nečudoval by som sa, keby sa už začiatkom roka 2011 objavili v mobiloch aj prvé 3D foťáky! Veď mesiac po 3D displeji Sharp predstavil aj 3D fotomodul do mobilov (Sharp vyvinul 3D kameru pre mobilné zariadenia)!