Reklama

Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!

Števo Porubský

Japonsko je krajinou extrémistov. Nemyslím teroristov, ale vedcov a inžinierov, ktorí neustále svetu dokazujú, že sú o generáciu vpredu. Posledným dôkazom sú aj dve novinky od spoločnosti Sharp s názvom Galapagos 003SH a 005SH.

 

Sharp Galapagos 003SH a 005SH

Čo majú znamenať tie predivné názvy? Nič. Ide o označenie prvých dvoch reálne dostupných mobilných telefónov (ak sa tak ešte vôbec dajú nazvať) s 3D displejom bez nutnosti okuliarov! Možno si nepamätáte, no Sharp takýto displej s rozlíšením 480 x 800 b. svetu ukázal už začiatkom apríla (Sharp predstavil 3D LCD dotykový displej bez potreby okuliarov) a už vtedy sa hovorilo o blízkom využití. Výrobca displej doladil a osadil ho do týchto dvoch noviniek, ktoré sa líšia jedine výsuvnou klávesnicou a fotoaparátom. Nižší model nebude mať QWERTY klávesnicu, no zato 9,6 Mpx fotoaparát s HD (720p) videom. Model Glapagos 005SH bude s klávesnicou a „len“ 8 Mpx fotoaparátom. Rovnako ponúkne aj HD video. Výrobca sa predbežne nebojí o 3D obsah. Jeden z najväčších výrobcov hier, Capcom, ohlásil už niekoľko titulov s transformáciou do 3D!

Sharp Galapagos 003SH a 005SH

Obe novinky budú pracovať na 1 GHz procesore Snapdragon a obrej RAM i ROM. Ako operačný systém poslúži dobre známy OS Android 2.2 Froyo. Z ďalšej výbavy nie je už prakticky nič zaujímavé. Veď plnú dátovú podporu máme aj u nás, rovnako ako GPS, microSDHC karty či Bluetooth. Obe novinky sa objavia u japonského operátora Softbank. Nižší model bude v ponuke ešte do konca roka, model 005SH bude na trhu začiatkom roka 2011. A čo ostáva nám? Čakať kým sa aj ďalší výrobcovia nerozhodnú vyrábať 3D displeje bez nutnosti 3D okuliarov a potom aby sa rozšírili do masovej výroby. Až niekedy potom sa dostanú podobné vychytávky aj k nám, do Európy. A čo bude v tom čase v Japonsku? Nečudoval by som sa, keby sa už začiatkom roka 2011 objavili v mobiloch aj prvé 3D foťáky! Veď mesiac po 3D displeji Sharp predstavil aj 3D fotomodul do mobilov (Sharp vyvinul 3D kameru pre mobilné zariadenia)!

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.